Найважчий латинський вівтар в Україні

Нещодавно в селищі Дубищах Рожищенського району Волинської області луцький римо-католицький єпископ Маркіян Трофим'як освятив храм Матері Божої Фатімської і Всіх Святих.

Нещодавно в селищі Дубищах Рожищенського району Волинської області луцький римо-католицький єпископ Маркіян Трофим'як освятив храм Матері Божої Фатімської і Всіх Святих. Під час Служби Божої владика освятив вівтар вагою понад п'ять з половиною тонн, виготовлений з однієї кам'яної брили і найважчий в Україні. Єпископ Трофим'як подякував представникам парафії св. Марії Магдалини з ні­мецького міста Гельдерн за цей дар, а представникам парафії Пресвятого Серця Ісу­са з німецького міста Кроге-Ерендорф - за те, що подарували орган.

Настоятель храму, отець канонік Роман Бурник розповів, що римо-католицьку громаду в Дубищах створили переселенці з чорнобильської зони. Переважно це нащадки поляків зі східних поліських теренів, котрих сталінський режим вивіз до Сибіру і Казахстану. Згодом вони повернулися у Житомирську область. Після аварії на Чорнобиль­ській АЕС людей із забруднених радіацією сіл і містечок переселили у новозбудовані поселення, одне з яких у Дубищах. Досі місцеві римо-католики доїжджали до костелу в райцентрі Рожище. Завдяки фінансовій допомозі жертводавців з Ні­меч­чини спорудили нову латинську святиню в Дубищах, де священик відправляє службу українською мовою. Старші парафіяни моляться по-польськи. Корінні жителі села прихильно поставилися до духовних потреб почорнобильських переселенців й самі погодилися будувати православну церкву.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7608 / 4.34MB / SQL:{query_count}