“Ви – моголи”?

Москвичі стверджують, що львів'яни рідніші татарам, аніж росіяни

Москвичі стверджують, що львів'яни рідніші татарам, аніж росіяни

Російські ЗМІ очікують "непередбачуваних наслідків для Росії та світового порядку" від дослідження... генофонду їх­нього народу.

"Бомба" під Україну

Публікацію Дарьї Лаане й Сєргея Пєтухова "Лицо русс­кой национальности" в москов­ському тижневику "Власть" від 26 вересня 2005 року неприхильні до українців ЗМІ продовжують передруковувати й у 2008-му. Бо у ній - "результати дослідження генофонду російського народу", оприлюднення яких, на думку їхніх авторів, "може мати непередбачувані наслідки для Росії та для "світового порядку".

А позаяк мас-медіа у Росії контролює її уряд, то виходить, що саме він мріє змінити світ "генетичними дослідженнями". Що ж це за "бомба"?

Нею Лаане й Пєтухов вважають наведені ними "запевнення російських науковців" про те, що "росіяни перебувають на відстані 30 генетичних одиниць від татар", а "українці з-під Львова - лише на 10". Таким чином москвичі намагаються спростувати народну мудрість "пошкреби росіянина - дошкребешся до татарина". Тепер, виходить, для досягнення цього ж результату треба шкребти... львів'янина.

"Власть" стверджувала також, що й "українці Лівобережжя є близькими до росіян настільки, наскільки ті близькі до мордвинів, комі-зирянців, марійців, а генетичної різниці між марійцями й росіянами практично немає, генетично вони (тобто і українці Лівобережжя, і марійці, і росіяни - "Пошта") майже ідентичні". Розколовши нас на "татаро-львів'ян" та "україно-мордвино-росіян", Лаане й Пєтухов вважають, що пояснили таким чином "природну суть еталонних електоратів Віктора Ющенка й Віктора Януковича"...

А ілюструючи свою публікацію мапою "ареала, на котором еще сохраняются истинно русские гены" й стверджуючи, що вона "показує умовність деяких державних кордонів", "Власть" явно натякає на те, що їх (зокрема - між Україною й Росією) - пора скасувати. Щоправда, єдиний російський науковець, чиє прізвище назвала "Власть", - доктор біології Єлєна Балановская - все, що приписав їй цей тижневик,  спростувала.

"Все навпаки!"

На сайті Лабораторії популяційної генетики людини Медико-генетичного наукового центру Російської академії медичних наук, якою завідує Балановская, вона запевнила, що публікація "Власти" насправді "створює у читача цілковито помилкове враження, що вона ґрунтується на результатах її досліджень з вивчення російського генофонду".

Натомість сама Балановская стверджує: "Журналісти "Влас­ти" заявили,  що "обнародування" нашого дослідження генофонду російського народу "мо­же мати непередбачувані наслідки для Росії та для "світового порядку". На щастя, все навпаки! Слова, якими можна передати наше дослідження, - стабільність, порядок, послі­довність картини світу".

Бо на мапі, яка, на думку Лаане й Пєтухова, "показує умовність деяких державних кордонів", насправді відтворено не "ареал, на котором еще сохраняются истинно русские гены", а зі слів Балановскої, "ті території, про генофонд населення яких у нас є будь-які дані". Балановская назвала помилковими дані "Власти" і про "исконно русские гены", котрих, стверджує науковець, "взагалі не існує", і про "близькість Львова до татар".

А "якщо врахувати, що журналісти "Власти" відтворили на мапі геополітичні моменти, - заявила Балановская, - то така фальсифікація вимагає втручання юристів". Однак у ро­сійських правників претензій не буває ані до влади, ані до її "тезки"-тижневика...

Отже, за даними Лабораторії популяційної генетики людини Медико-генетичного наукового центру Російської академії медичних наук, львів'яни аж ніяк не ближчі до татар, аніж росіяни. А ті - не ближчі до українців Лівобережжя, аніж львів'яни.

Навіщо ж "Власть" і ті, хто передруковує її публікації, стверджують протилежне? Може, для того, аби спробувати спростувати загальновідоме?

Наприклад, повідомлення "Повісті врем'яних літ" про "лядські" (тобто польські) корені тих слов'яномовних племен, які жили на теренах теперішньої Росії. А також свідчення літопису про те, що тільки там "гніздилися" аж 20 угро-фінських племен, яких нема на землях теперішньої України.

Про ті з них, які припинили існування, - меря, мурома й мещера, "Большая Советская Энциклопедия" повідомляла, що їх русифікували. А російський історик Міхаїл Покров­с­кій підрахував, що саме в жилах його співвітчизників тече аж 80% фінської крові. Натомість інший російський історик Лєв Гумільов дослідив, що татарське походження мали 57% тільки дворян якраз Московії.

А російський антрополог Татьяна Алєксєєва встановила: "За усім комплексом расово-діагностичних рис росіяни й білоруси тяжіють до північно-західних груп, а українці - до південних". Ще й уточнила: "За комплексом фізичних ознак, росіяни та українці в цілому можуть бути протипоставлені один одному - росіяни більш довгоголові, вузьколиці, світ­лоокі, частіше володіють світ­лим волоссям і тяжіють до північноєвропейського типу, українці більш круглоголові, широколиці, мають темну пігментацію очей і волосся й тяжіють до південноєвропейського типу".

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.1383 / 4.12MB / SQL:{query_count}