Міжнародні новини: телеграф

Уперше після диктатора

Єгипет. Учора стартували перші після повалення режиму Госні Мубарака президентські вибори. Рівно о восьмій ранку за місцевим часом по всій країні відкрилися 13 тисяч виборчих дільниць. Усього в країні зареєстровано 50 мільйонів виборців. На пост президента претендують 13 кандидатів. Найвідоміші з них – колишній глава Ліги арабських держав Амр Муса і екс-прем’єр у кабінеті Мубарака Ахмед Шафік. Крім того, свої кандидатури виставили ісламісти Могамед Мурсі і Абдель-Моне Абуль-Футух. Голосування триватиме два дні. За даними опитувань, явної переваги немає в жодного кандидата. У випадку, якщо ніхто з них не набере понад 50 відсотків голосів, 16 і 17 червня відбудеться другий тур. 

Зіпсоване свято

Японія. Сильний вітер затьмарив відкриття найвищої у світі комунікаційної вежі “Tokyo Skytree”. З міркувань безпеки довелося тимчасово закрити два ліфти, і частина відвідувачів на деякий час застрягли на одному з оглядових майданчиків на висоті 450 метрів, де дув надзвичайно сильний вітер. Висота “Tokyo Skytree” становить 634 метри, вона майже вдвічі вища за Ейфелеву вежу і поступається лише хмарочосу Бурдж-Халіфа в Дубаї, який сягає заввишки 828 метрів. Будівництво “Tokyo Skytree” розпочали 2008 року і витратили на нього понад 500 мільйонів доларів.

Без пульта

США. У віці 96 років помер Юджин Поллі – інженер-електронник, який уславився винаходом пульта дистанційного управління для телевізорів. За словами лікарів, смерть винахідника настала з природних причин. Поллі винайшов бездротовий пульт у 1955 році, коли працював у компанії “Zenith Electronics”. Пульти існували і до того, але вони були пов’язані з телевізором спеціальним кабелем. Бездротовий пульт попервах являв собою лише дорогу іграшку: його корисні властивості по-справжньому оцінили вже згодом, коли з’явилося кабельне телебачення і вибір із сотень телеканалів.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9616 / 4.06MB / SQL:{query_count}