Ніяк не домовляться

Учора в Багдаді розпочався черговий раунд переговорів “шістки” міжнародних посередників (п’ять постійних членів Ради безпеки ООН і Німеччина) з Тегераном з приводу іранської ядерної програми.

Учора в Багдаді розпочався черговий раунд переговорів “шістки” міжнародних посередників (п’ять постійних членів Ради безпеки ООН і Німеччина) з Тегераном з приводу іранської ядерної програми.

Нинішній зустрічі передував раунд переговорів у Стамбулі в квітні 2012 року, який сторони оцінили як продуктивний, що дає надію на дипломатичне вирішення проблеми. 
Для “шістки” головним завданням, як і раніше, є отримання підтвердження відносно того, що ядерні програми Ірану не мають військової спрямованості і реалізуються суто в мирних цілях, як це стверджує Тегеран. Нині заклопотаність світової спільноти викликає той факт, що Тегеран освоїв технологію і приступив до збагачення урану до 20%. За словами іранських представників, такий уран потрібний для лікування ракових хворих. Тегеран сподівається на переговорах нарешті довести мирний характер своїх програм і таким чином добитися скасування економічних санкцій з боку Заходу.
Незважаючи на достатньо позитивні тенденції, США продовжують нагнітати напругу і погрожувати Ірану силовими акціями. Так, днями посол Сполучених Штатів в Ізраїлі Деніел Шапіро заявив, що США завершили розробку плану завдання удару по іранських ядерних об’єктах і повністю готові до його здійснення. Офіційний представник держдепартаменту США Вікторія Нуланд пояснила, що в разі війни з Іраном Сполучені Штати використають “суперзброю”, здатну пробивавати бетонні бункери будь-якої товщини та глибини залягання. 
Крім того, американський сенат у понеділок ухвалив законопроект, який передбачає посилення економічних санкцій проти Ірану. Країни Євросоюзу раніше також прийняли рішення про значне скорочення об’ємів імпорту іранської нафти сподіваючись на те, що зменшення припливу “нафтодоларів” змусить Тегеран зменшити інвестиції в розвиток ядерних програм. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8417 / 4.07MB / SQL:{query_count}