Туреччина хоче війни із Сирією

Анкара планує звернутися по допомогу до НАТО у зв’язку з обстрілами її території сирійськими військовими.

Анкара планує звернутися по допомогу до НАТО у зв’язку з обстрілами її території сирійськими військовими.

Туреччина збирається офіційно скористатися статтею 4-ю Вашингтонського договору, згідно з якою в НАТО проводяться консультації, якщо під загрозою опиняються політична і територіальна цілісність або безпека хоча б однієї з країн-членів Альянсу.
Формальним приводом став обстріл розташованого на турецькій території поблизу кордону табору сирійських біженців. Загинули щонайменше двоє людей, 15 отримали поранення. Фактично Туреччина створює юридичні підстави для воєнного втручання НАТО в конфлікт у Сирії, адже зараз країни Заходу не мають законних причин для вторгнення.
“Випадково” у той же час у Парижі відбулася нарада глав МЗС 14-ти країн з “Групи друзів Сирії”, які зажадали від сирійської влади виконувати план врегулювання спецпредставника Організації Об’єднаних Націй і Ліги арабських держав Кофі Аннана і домовилися посилити тиск на Дамаск. За словами міністра іноземних справ Франції Алена Жюппе, незважаючи на оголошене перемир’я, в Хомсі та інших містах Сирії населення й далі зазнає насильства з боку урядових сил. “Опозиція виконує свої зобов’язання щодо дотримання плану Аннана, проте не можна сказати подібного про сирійський режим”, – наголосив глава французького МЗС. Він підкреслив, що провал плану Аннана “призведе до громадянської війни, можливо, навіть у масштабі всього регіону”. Натяк дуже прозорий, адже під “регіоном”, перш за все мається власне сусідня Туреччина, де вже давно триває конфлікт із сирійським президентом Башаром Асадом. Апеляція Анкари до НАТО може призвести до воєнного вторгнення у Сирію під приводом “захисту” союзника з Північноатлантичного альянсу. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4172 / 3.96MB / SQL:{query_count}