Міжнародні новини: телеграф

Башар Асад бере гору

Сирія. Понад 200 повстанців здалися сирійській владі в місті Хама, скориставшись амністією з нагоди дня незалежності. Як повідомило напередодні агентство Sana, з 12 квітня – моменту початку дії угоди про припинення вогню – у всій країні склали зброю близько 800 осіб. Башар Асад гарантував звільнення від переслідування усім, “хто добровільно складе зброю і на чиїх руках немає крові мирних громадян”. У заяві, поширеній напередодні урядом в Дамаска з нагоди 66-ї річниці евакуації англо-французьких військ, вказується, що Сирія залишиться “неприступною фортецею на шляху нової змови проти арабських народів”. 

Самогубство замість арешту

Абхазія. У місті Гагра застрелився колишній глава МВС республіки Алмазбей Кчач. Він вчинив самогубство, коли співробітники правоохоронних органів прийшли заарештувати його за підозрою в причетності до замаху на президента самопроголошеної республіки Олександра Анкваба. Покійний керував міністерством внутрішніх справ при першому президентові Абхазії Владиславі Ардзінба. Він також був начальником президентської охорони. Напад на президентський кортеж Анкваба було скоєно в лютому. Машини були обстріляні з автоматичної зброї та гранатометів. У результаті були вбиті двоє охоронців президента, але сам він не постраждав. 

Спека знищила одне з чудес світу

Бразилія. Водоспади Ігуасу, одна з найбільш визначних туристичних пам’яток Бразилії, які нещодавно увійшли до переліку семи нових чудес світу, пересохли через тривалу посуху. Рівень води у водоспадах упав утричі. До комплексу водоспадів, розташованого на кордоні Бразилії та Аргентини, входять приблизно 270 окремих водоспадів. Найбільша висота падіння води досягає 82 м. Разом із водоспадами Вікторія в Африці та Ніагарським на кордоні Канади і США Ігуасу вважають одним з найбільш мальовничих у світі. Природний комплекс внесений до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
6.0908 / 4.06MB / SQL:{query_count}