Міжнародні новини: телеграф

“Проффесор” подав у відставку

Угорщина. Учора президент країни Пал Шмітт оголосив про складення повноважень. Причиною відставки стало позбавлення його вченого ступеня через обвинувачення у плагіаті при написанні 20 років тому докторської дисертації. Журнал HGV стверджував, що в науковій роботі Шмітта “Аналіз програми сучасних Олімпійських ігор” містяться не змінені й не оформлені належним чином уривки з аналогічної роботи болгарського вченого Ніколая Гєоргієва.

Нобель у парламенті

М’янма. Лауреат Нобелівської премії миру Аун Сан Су Чжі обрана до парламенту країни. Очолювана нею опозиційна партія “Національна ліга за демократію” брала участь у виборах уперше з 1990 року. За кандидатуру Су Чжі проголосувало щонайменше 65 відсотків виборців у її окрузі. За словами членів “Національної ліги за демократію”, представникам їхньої партії дістанеться 44 із 45 вакантних місць у парламенті М’янми. Щоправда, опозиціонери однаково не зможуть істотно вплинути на ситуацію у країні. В уряді та парламенті дотепер переважають представники реакційних військових кіл. Перемогу опозиціонерів, однак, вважають свідченням того, що влада М’янми готова до політичних реформ. Раніше ЄС не виключив, що скасує частину санкцій з країни, якщо вибори відбудуться без грубих порушень. Аун Сан Су Чжі у 1991 році була нагороджена Нобелівською премією миру за діяльність із захисту прав людини у М’янмі та досягнення в мирній боротьбі за демократію. Після цього військова хунта запроторила її під домашній арешт, що тривав майже 20 років.

Авіакатастрофа під Тюменню

Росія. Основною версією аварії літака ATR-72 під Тюменню вважають технічну несправність. Літак встиг піднятися лише на 100 метрів, після чого спробував здійснити аварійну посадку. В результаті авіакатастрофи загинула 31 людина, 12 осіб госпіталізовані у вкрай важкому стані, тож жертв, очевидно, буде більше. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
4.8713 / 4.07MB / SQL:{query_count}