“NATO game over”

Поліція затримала 483 учасників недільного штурму штаб-квартири Альянсу в Брюсселі.

Поліція затримала 483 учасників недільного штурму штаб-квартири Альянсу в Брюсселі.

Загалом, як повідомили пацифістські організації “Vredesactie” і “Action pour la Paix”, у ненасильницькій акції “НАТО, гра закінчена” (“NATO game over”) брали участь близько 800 активістів руху за мир з 11 країн Європи – Бельгії, Німеччини, Нідерландів, Франції, Британії, Фінляндії, Швеції, Туреччини, Італії, Португалії та Іспанії. 
Безпосередньо спробу перелізти через огорожу навколо натовської штаб-квартири зробили близько 500 пацифістів, проте здійснити це вдалося лише двом десяткам з них, решту скрутили посилені наряди бельгійської поліції. “Нікому з них не вдалося потрапити на територію штаб-квартири Альянсу. 483 порушників порядку затримано, всі вони будуть належним чином допитані”, – заявив прес-секретар брюссельської поліції Крістіан де Конінк. 
Своєю чергою представник “Action pour la Paix” повідомив, що пацифісти не планували якихось насильницьких дій, їхньою метою було повісити на дверях головного офісу НАТО замок. “Цією акцією ми хочемо надіслати лідерам країн НАТО, які зберуться на саміт Альянсу 20-21 травня у Чикаго, такий сигнал: “Ми не хочемо протиракетної оборони для Європи, ми не хочемо солдатів НАТО в Лівії чи Афганістані, ми не хочемо небезпечної, марної та незаконної ядерної зброї на території Європи”, – заявив представник організаторів акції. 
А у Франкфурті напередодні відбулися масові демонстрації антикапіталістів, які завершилися заворушеннями, що переросли в масові погроми. Демонстранти спалили десятки автомобілів та розбили безліч вітрин, а також облили фарбою будівлю Європейського центрального банку. Поліція придушувала демонстрацію достатньо жорстко, в результаті заворушень десятки людей були поранені, серед них 15 поліцейських. 465 демонстрантів було затримано. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7365 / 4.08MB / SQL:{query_count}