1.Свічка 
Доволі оригінально виглядатиме свічка із яєчної шкаралупи. А робиться вона зовсім просто. Спочатку акуратно розбиваємо яйце на дві половинки. Білок і жовток можна віддати мамі для приготування паски, нам знадобиться тільки шкарлупка. Власне її акуратно миємо і сушимо. Звичайну свічку подрібнюємо на шматочки і витягуємо із неї ґніт. Грудочки розтоплюємо на водяній бані. У віск можна додати чорнило чи інші барвники, щоб він вийшов кольоровим. Опісля беремо ґніт та кінчик намотуємо на край олівця. Другий кінець опускаємо у шкарлупку і заливаємо гарячим воском, не доливаючи декілька сантиметрів до країв. Залишаємо свічку, щоб охолола. Тепер відрізаємо зайву частинку ґнота – і виріб готовий. 
 

ДО ТЕМИ

Майстер-класи з писанкарства та виготовлення великодніх листівок відбуваються:

– Школа №13 (вул. Драгана, 7), керівник – М. Гаврилів (тел.: 0676465589)

– Клуб “Дозвілля” (вул. Енергетична, 1), керівник – Н. Устіянович (тел.: 0983457536)

– Клуб “Сонечко-1” (вул. Мазепи, 13а), керівник – Н. Манько (тел.: 0963914413)

– Гурток “Калинове намисто” (вул. В. Великого, 11), керівник –К. Висоцька (тел.: 09849760605)

– Гурток “Медея” (вул. Мельника, 7), керівник К. Пасічник (тел.: 0639689896)

– Дизайн - студія “Дивосвіт” (вул. Наукова, 76), керівник – Л. М’якота (тел.: 0678578258), Н. Знак (тел.: 0672887512)

– Клуб “Берегиня” (вул. Граб’янки, 13), керівник – І. Кунцьо (тел.: 0676057935)

– Клуб “Пілот” (вул. С. Петлюри, 39), керівник – К. Дмитраш (тел.: 0984880114)

Клуб “Мандри”, гурток “Арт-студія” (вул. Комарова, 3), керівник–Х. Бойко (тел.: 0972099267)

– Клуб “Помаранч” (вул.Озаркевича, 6), керівник О. Кріль (тел.: 0974360995)

– Гурток “Пацьорка” (вул. Дж. Вашингтона, 5а), керівник – Л. Лупул (тел.: 0973449360)

– Гурток “Усе пізнай, всього навчись” (вул. Дж. Вашингтона, 5а), керівник – О.Николаєва (тел.: 0975230770)

– Клуб “Ровесник”, гурток “Чарівні Кольори” (вул. Ф. Ліста, 2), керівник – О.Серафин (тел.: 0936220942)

– Клуб “Ровесник”, “Школа іконопису “Нітхнення” (вул. Ф. Ліста, 2), керівник – Н. Гобрій (тел.: 0671113816). 

2. Серветкова писанка
Інструменти:  широкий пензлик, яєчний білок, тришарові серветки із дрібним малюнком, ножиці, яйця. 
Спочатку розбиваємо яйце і відокремлюємо жовток від білка. Жовток нам уже не потрібен, а білок переливаємо в окрему посудину. Тепер беремо серветку і відділяємо від неї верхній шар із малюнком. Різні елементи із малюнка акуратно вирізаємо. Це можуть бути квіти, листочки, геометричні фігури. Тепер їх накладаємо на яйце, яке хочемо прикрасити, та наносимо зверху пензликом яєчний білок. Серветка швидко розмокає, тим самим отримує форму яйця і приклеюється. Після цього викладаємо прикрашені яйця на тарілку і даємо їм висохнути. Таким способом можна на свій смак декорувати яйця найрізноманітнішими малюнками. 
 
3. Крашанки з бавовни
Щоб виготовити крашанки з бавовни, вам знадобиться: 20 г різнокольорової бавовни для валяння, засіб для миття посуду або мило, гаряча і холодна вода, дві глибокі чашки, килимок.
Спочатку вибираємо місце для валяння, розстилаємо килимок, який може бути шматком ковроліну, гумовим килимком з рифленою поверхнею, або ж пакувальним матеріалом з повітряними бульбашками. Бавовну одного кольору розкладаємо на підстилці, потім згори кладемо ще один шар бавовни. Тепер беремо натерте за допомогою терки звичайне або рідке мило чи засіб для миття посуду і заливаємо його гарячою водою. Слід почекати, поки мило повністю розчиниться у воді. Тепер і починається сам процес валяння. Для цього треба руками терти і масажувати шари бавовни у різних напрямах, формуючи яйце. Краще всього використати кругові рухи. У результаті пасма бавовни повинні добре зчепитися одне з одним і не відриватися. Так, при відтягуванні повинні від’єднуватися лише окремі ворсинки. Після валяння мило змиваємо теплою водою, а саме яйце з бавовни трохи відтискаємо і висушуємо. 
 
 
4. Кошичок і великодня листівка
Матеріали:  набір кольорового паперу для скрапбукінгу, папір для акварелі,  прикраси з паперу (можна замінити на текстильні),  стрази, наповнювач для подарунків, макетний ніж,  скотч двосторонній звичайний і об’ємний, клей-олівець, клей для приклеювання стразів.
Кошичок для пасхального подарунка. Робимо з кольорового паперу розміром 15х15 см заготовку за шаблоном. Приклеюємо з двох протилежних боків смужки кольорового паперу шириною 1 см. З’єднуємо його краї. Тепер виготовляємо ручку з двох смужок паперу (2,5 см і 1,5 см), і приклеюємо її до кошичка. Уже після цього прикрашаємо його паперовими або текстильними квітами і метеликами та наклеюємо стрази.  
Листівка. Для початку із білого паперу робимо бланк листівки за шаблоном. Із кольорового паперу вирізаємо яйце і наклеюємо його на листівку. Опісля декоруємо її паперовими чи текстильними прикрасами та стразами.
 
 
5. Писанки із сюрпризом
Вам знадобляться: повітряні кульки у формі яйця,  тонкий білий папір, тонкий кольоровий папір,  дирокол,  пензлик, рідкий крохмаль, дрібні цукерки.
Спочатку ріжемо кольоровий папір на смуги, які потім складаємо в кілька разів. Із них дироколом робимо дірочки і ріжемо на квадратики. Після цього надуваємо кульки та обклеюємо їх тонким білим папером. Потім обклеюємо квадратиками з дірочками. Таким чином повин­ні вийти яйця “в горошок”. Порожні поверхні заклеюємо обрізками паперу. Підвішуємо і залишаємо до повного висихання. Коли кулька висохне, робимо невеликий отвір, здуваємо кульку і витягуємо її. 
Тепер найцікавіше! Робимо два надрізи у вершині яйця і заповнюємо його цукерками. У розріз вставляємо петельку з ниток, отвір заклеюємо папером. Таким кумедним яйцям-сюрпризам буде рада будь-яка дитина!
 
6. Об’ємна листівка
Пропонуємо вам виготовити об’ємну листівку. Для цього знадобиться: кольоровий картон, кольоровий папір,  ножиці,  маркери,  двосторонній скотч.
Для початку робимо розмітку так, як це показано на малюнку. Можна не дотримуватися точних пропорцій, а зробити “на око”. Отже, все, що намальовано червоною лінією – ріжемо, а те, що чорною – згинаємо. Після цього кишеньки прикрашаємо яйцями із кольорового паперу та різноманітними написами. Яйця потрібно приклеїти на двосторонній скотч. Листівочка готова!
 

 
 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
8.0239 / 4.15MB / SQL:{query_count}