За британцями шпигуватимуть в інтернеті

Уряд Британії підготував законопроект, який розширює повноваження правоохоронних органів з контролю за діями громадян у всесвітній мережі.

Уряд Британії підготував законопроект, який розширює повноваження правоохоронних органів з контролю за діями громадян у всесвітній мережі.

Як повідомляє «The Guardian», невдовзі поліція і спецслужби матимуть можливість отримувати повний доступ до інформації про відправників і адресатів електронних листів.
Щоправда, при цьому вони не матимуть права дізнаватися зміст листування. Зате британські правоохоронці отримають законне право збирати відомості про відвідані громадянами інтернет-сайти. Причому збирати всю цю інформацію вони зможуть таємно, не ставлячи до відома об’єктів розслідування, які не обов’язково повинні бути фігурантами кримінальних справ. Достатньо лише пі­дозр, скажімо, в терористичній діяльності, шахрайстві чи торгівлі людьми.
Також законопроект торкнеться відомостей про телефонні контакти британців: правоохоронні органи отримають право приховано дізнаватися, коли, кому і як довго телефонувала людина. Щоправда, й тут, як у випадку з електронним листуванням, для прослуховування змісту розмови буде потрібен спеціальний дозвіл. 
Передбачається, що законопроект буде представлений під час щорічного послання королеви Єлизавети II парламенту. Прихильники посилення контролю за контактами громадян вважають, що це допоможе в розслідуванні тяжких злочинів. Однак є чимало й таких політиків і експертів, які протестують проти подібних методів, вважаючи їх порушенням права людини на вільне листування та спілкування.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6790 / 4.07MB / SQL:{query_count}