Ідентифікувати обман

Апостольський престол офіційно визначив канонічний статус провідників групи Догнала

Апостольський престол офіційно визначив канонічний статус провідників групи Догнала

Не приєднуватися до групи підгорецьких єпископів та молитися за розкаяння тих, хто потрапив під їх вплив, закликали ієрархи УГКЦ під час зустрічі із мас-медіа у Львові з нагоди оприлюднення заяви Конгрегації у справах віровчення Апостольського престолу про канонічний статус “самозваних підгорецьких греко-католицьких єпископів”. 

Цим документом конгрегація засвідчила, що провідники групи Догнала, які називають себе єпископами та “не подають ознак розкаяння, а продовжують творити сум’яття та заколот у спільноті вірних”, не мають єпископських свячень та є екскомунікованими, тобто відлученими від Церкви.

“Вони використовують назву “Українська греко-католицька правовірна церква”. Такої назви немає взагалі, і вони з Католицькою церквою не мають нічого спільного, не тільки з Українською греко-католицькою церквою, також із Латинською церквою, бо вони поставлені поза Церкву”,  – зазначив Високопреосвященний архієпископ і митрополит Львівський владика Ігор (Возьняк). 

Коментуючи цей документ, владики наголосили, що ці люди вже давно відпали від Католицької церкви, а всі таїнства, які вони уділяють, є недійсними. 

Канцлер Львівської архієпархії о. Сергій Ковальчук зазначив про найвищий рівень цієї заяви, адже Конгрегація у справах віровчення є найвищою інституцією у Католицькій церкві, у компетенції якої пильнувати за дотриманням правдивої науки Церкви. 

 “Те, що ми маємо цю заяву Конгрегації у справах віровчення, є дуже важливим, щоб ми усвідомили, що це обман, це є неправда. Ми як Церква вболіваємо і молимося за тих людей, які обманом туди потрапили. Наше завдання як Церкви –   свідчити про цю правду, правду віри, через яку ми приходимо до Господа”, –  підсумував Преосвященний владика Венедикт, єпископ-помічник Львівської архієпархії УГКЦ. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
8.7080 / 4.07MB / SQL:{query_count}