Померли, але не похитнулися

У неділю – іменини Дарії 

У неділю – іменини Дарії 

Першого квітня Церква звершує пам’ять свв. мч. Хризанта і мц. Дарії (283) і з ними мчч. Клавдія, трибуна, Іларії, дружини його, Ясона і Мавра, синів їхніх, Діодора, пресвітера, і Маріана, диякона.

Щоб відвернути від християнства свого сина Хризанта, батько одружив його зі жрицею Афіни Паллади красунею Дарією. Проте молодий чоловік зумів навернути свою дружину до християнства. Подружжя проповідувало Євангеліє та за спільною згодою вирішило вести невинне життя. Після смерті батька вони почали жити в окремих будинках. Святий Хризант зібрав навколо себе кількох навернених до Христа юнаків, а навколо святої Дарії зібралися благочестиві жінки.

За це Хризант був відданий на муки трибунові Клавдію. Проте тортури не похитнули його віри. Вражений цим, трибун Клавдій увірував у Христа і прийняв святе Хрещення разом із дружиною Іларією, із синами Ясоном і Мавром і всіма домашніми і воїнами. Коли звістка про це дійшла до імператора Нумеріана (283 – 284), він наказав всіх їх стратити. Трибуна Клавдія втопили у морі, а його синів і воїнів обезголовили. 

Християни поховали тіла святих мучеників недалеко в печері, й Іларія почала постійно ходити туди, щоб молитися. Одного разу її вислідили і віддали на муки. Вона попросила дати їй кілька хвилин для молитви, закінчивши яку, померла. Служниця поховала святу в печері поряд із синами.

Дарію мучителі віддали в блудилище. Але, за переказами, там її охороняв посланий Богом лев. Усіх, хто намагався поганьбити святу, лев валив на землю, але залишав живими. Мучениця проповідувала їм християнство і навертала на шлях спасіння.

Хризанта ж кинули до сморідної ями, куди стікалися всі нечистоти міста. Але йому засяяло Небесне Світло, і замість смороду яма наповнилася пахощами.

Тоді імператор Нумеріан повелів каменувати Хризанта і Дарію. Після катувань мучеників ще живими поховали.

Щоб ушанувати день мученицької смерті святих, у печері, розташованій недалеко від місця страти, почали збиратися християни. Дізнавшись про це, влада наказала засипати вхід в печеру, заповнену християнами, які прийшли на молитву. Так у муках загинуло багато християн, із них двоє відомі за іменами: мученики пресвітер Діодор і диякон Маріан. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
6.3977 / 4.07MB / SQL:{query_count}