Росія – Білорусь: авіаційна війна

Учора зранку через взаємне відкликання дозволів на польоти було перервано авіасполучення між Москвою і Мінськом.

Учора зранку через взаємне відкликання дозволів на польоти було перервано авіасполучення між Москвою і Мінськом.

Урешті-решт через кілька годин сторони досягли згоди тимчасово відновити сполучення хоча б до четверга, 29 березня. 
Першого “авіаудару” завдала Москва, в односторонньому порядку анулювавши дозвіл на польоти для білоруської національної авіакомпанії “Бєлавіа”. Мінськ з відповіддю не забарився, поставивши повітряний “шлагбаум” перед усіма російськими авіаперевізниками. За словами генерального директора “Бєлавіа” Анатолія Гусарова, проблема виникла через різницю в підходах до кількості рейсів. За його словами, раніше “Бєлавіа” і російські авіакомпанії здійснювали на взаємній основі по чотири рейси щодня. “Але російські компанії наполягали на більшій кількості рейсів для них. Така позиція російської сторони і призвела до такого безпрецедентного кроку, як відкликання дозволу на польоти “Бєлавіа” в Москву”, – констатував Гусаров. 
Як зазначили в “Бєлавіа”, вчора було прийнято рішення повернути повну вартість квитків тим пасажирам, яким не вдалося вилетіти в першій половині понеділка. Наразі до четверга польоти між Мінськом та Москвою триватимуть у звичному режимі. Потім розпочнуться  офіційні переговори з питань авіасполучення між двома країнами. 
В останні роки кількість перевезених пасажирів між двома державами постійно зростає, сягнувши майже мільйона осіб. Водночас “Бєл­авіа” перетворюється на все серйознішого конкурента російських авіаперевізників. Національна авіакомпанія Білорусі, яка є членом міжнародної організації авіаперевізників IATA, виконує регулярні рейси в Москву, Новосибірськ, Сочі, Єкатеринбург, Калінінград, Петербург, а також світові столиці – Амстердам, Відень, Лондон, Рим, Стамбул, Стокгольм. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4243 / 3.97MB / SQL:{query_count}