“Кока – це не кокаїн”

Президент Болівії Ево Моралес виступив в Управлінні Організації Об’єднаних Націй з наркотиків та злочинності у Відні, де знову звернувся із закликом вилучити коку зі списку наркотичних рослин.

Президент Болівії Ево Моралес виступив в Управлінні Організації Об’єднаних Націй з наркотиків та злочинності у Відні, де знову звернувся із закликом вилучити коку зі списку наркотичних рослин.

На його думку, те, що кока потрапила до цього списку – “історична помилка”. Нагадаємо, що в Болівії жування листя коки є давньою і дуже поширеною народною традицією.
На знак протесту проти заборони коки Болівія минулого року навіть
вийшла з міжнародної Конвенції з наркотичних речовин 1961 року. Однак це не допомогло. “Важко виступати з якими-небудь висновками, оскільки в нас немає чітких медичних доказів щодо ефекту жування листя коки”, – так прокоментував заклик президента Болівії виконавчий директор Управління ООН з наркотиків та злочинності Юрій Фєдотов. Він також зазначив, що будь-яка зміна міжнародного законодавства у цій сфері може спричинити ефект доміно, коли інші країни також вимагатимуть вивести з-під заборони які-небудь свої рослини, що мають тонізуючі властивості. 
Нагадаємо, що в Андах в умовах високогір’я листя коки здавна жують або вживають у вигляді настоянки для боротьби з гірською хворобою, а також з медичною та ритуальною метою. Водночас листя коки є основою для виробництва важкого наркотику кокаїну. Поза тим одне з офіційних гасел нинішньої влади Болівії – “Кока – це не кокаїн”. Сам Ево Моралес до свого обрання займав посаду керівника профспілки виробників коки. 
Цікаво також, що насправді Болівія посідає лише третє місце у світі за обсягами вирощування коки. За даними Управління Організації Об’єднаних Націй з наркотиків і злочинності, 45% виробництв коки в світі зосереджено в Перу. Друге місце з показником 39% посідає Колумбія. Незважаючи на титанічні зусилля місцевого уряду площа плантацій, зай­нятих під коку, становить у Колумбії 68 тисяч гектарів.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7343 / 4.07MB / SQL:{query_count}