Міцний горішок

Через рік після початку повстання в Сирії президент Башар Асад продовжує впевнено контролювати ситуацію в країні

Через рік після початку повстання в Сирії президент Башар Асад продовжує впевнено контролювати ситуацію в країні

Саме таку думку висловили днями одразу кілька високопоставлених співробітників американської розвідки. За їхніми даними, оточення Асада продовжує зберігати йому вірність, крім того майже відсутні дані про те, що головні фігури режиму готові втекти, незважаючи на активні спроби адміністрації Обами та союзників США створити хвилю дезертирства, здатну підірвати режим Асада.
“Сирійський президент продовжує впевнено тримати ситуацію під контролем”, – заявив “The Washington Post” високопоставлений представник ЦРУ, який здійснює спостереження за конфліктом у Сирії. Він також додав, що сирійські збройні сили досить добре оснащені й можуть бути розгромлені тільки в результаті широкомасштабної інтервенції. “Керівництво цієї країни готове до запеклої боротьби”, – підкреслив співрозмовник “The Washington Post”, який побажав залишитися неназваним. Сирія дійсно становить грізну силу – в розпорядженні Башара Асада 330 тисяч професійних солдатів, передані Іраном розвідувальні безпілотники, а також щільна мережа установок протиповітряної оборони. За існуючими оцінками, збройні сили Сирії, територія якої становить приблизно одну десяту  від території Лівії, у чотири рази перевищують військо покійного Муаммара Каддафі. Крім того, в Асада вп’ятеро більше зенітно-ракетних установок, тож лівійський варіант повітряного блокування тут навряд чи пройде.
Інший представник ЦРУ також відзначив, що тактика сирійського режиму стала більш агресивною, а розсекречені днями супутникові знімки свідчать про завдання останніми тижнями систематичних артилерійських ударів по школах, мечетях та інших громадських будівлях в оточеному місті Хомсі. Заступник генерального секретаря ООН з гуманітарних питань Валері, яка днями відвідала Хомс, була шокована тим, що вона побачила в зруйнованому місті. 
Американська розвідка також зафіксувала збільшення поставок сучасних видів озброєнь режиму Асада з боку Ірану – найближчого союзника Сирії. Крім того, до Сирії в якості інструкторів з антипартизанської війни прибули офіцери елітного іранського Корпусу стражів ісламської революції. 
На думку співробітників американської розвідки, не в останню чергу успіхи режиму Башара Асада обумовлені тим, що сирійська опозиція дезорганізована й позбавлена досвідченого керівництва. Дається взнаки і міжконфесійна ворожнеча. У повстанській Сирійській національній раді переважають сунніти, що викликає спротив у шиїтів, християн, друзів і курдів. Цим протистоянням вдало користується президент Асад, який постійно наголошує, що опозиція у випадку приходу до влади буде придушувати представників меншостей. Зрештою, родині Асадів вдавалося багато років утримуватися при владі в конфесійно та національно строкатій країні не в останню чергу завдяки тому, що вся верхівка сирійського режиму належить до алавітів, релігія яких є відгалуженням шиїтського ісламу. Тож Асади ніколи не брали сторону котроїсь з меншостей і ставилися до всіх приблизно однаково.
Американська розвідка також наголошує на військовій слабкості повстанців, які мають на озброєнні переважно стрілецьку зброю та невелику кількість мінометів, тож їхня вогнева міць набагато поступається грізним урядовим збройним силам.
Наразі, на думку співробітників американської розвідки, про можливість воєнного вторгнення навіть мови бути не може. Єдина надія – на економічні проблеми. Якби там не було, але запроваджені Сполученими Штатами та Лігою арабських держав санкції, а також скорочення європейцями імпорту нафти викликали в Сирії різкий ріст безробіття та стрімке підвищення цін на бензин і харчі. Представники ЦРУ вважають, що в довгостроковій перспективі саме економічні проблеми можуть стати найбільш ефективним інструментом для повалення режиму Башара Асада. Щоправда, коли це станеться, у Вашингтоні, здається, точно не знають. Зате сирійський президент продовжує впевнено конт­ролювати ситуацію в країні й наразі здаватися не збирається.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
2.4972 / 4.1MB / SQL:{query_count}