Закрутили голову

Цього року в світі очікується більш висока, ніж зазвичай, активність торнадо

Цього року в світі очікується більш висока, ніж зазвичай, активність торнадо

Як заявило метеорологічне американське агентство “AccuWeather”, кількість смерчів на території Сполучених Штатів цьогоріч перевищить показник минулого року. Науковці вважають, що більш активний сезон торнадо буде викликаний глобальним потеплінням на планеті і, зокрема, підвищенням температури води на поверхні Мексиканської затоки. 
У 2011 році в Сполучених Штатах було зафіксовано практично рекордне число торнадо – 1709. Вони призвели до загибелі більш як 550 осіб і завдали економіці країни збитків на 28,7 мільярдів доларів. Так, у травні минулого року після проходження торнадо найвищої – п’ятої категорії, практично повністю було зруйновано американське місто Джоплін у штаті Міссурі. Загальна сума страхових виплат тоді сягнула рекордної для цього штату – 2,2 млрд доларів. 
Дослідники вважають, що до великої кількості жертв унаслідок дії торнадо в США торік призвело зміщення траєкторії проходження смерчів на схід – від степів штатів Канзасу, Оклахоми, Техасу до значно більш населених районів Міссурі і Алабами, що сталося під впливом холодного тихоокеанського атмосферного явища “ла нінья”. Загальні збитки США в 2011 році від кліматичних катаклізмів, засухи і повеней зокрема, оцінюються в 55 млрд доларів. Рекордне число торнадо – 1817 – було зафіксовано в 2004 році, тоді як середнім показником вважається 1300 смерчів на рік.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4178 / 3.97MB / SQL:{query_count}