На планеті бракує води

Учора у французькому Марселі розпочав роботу Всесвітній форум з водних ресурсів.

Учора у французькому Марселі розпочав роботу Всесвітній форум з водних ресурсів.

Напередодні експерти Організації Об’єднаних Націй опублікували доповідь, у якій наголошується, що проблема доступу до водних ресурсів у світі стала настільки серйозною, що вимагає радикального переосмислення підходів до її вирішення. 
У документі, зокрема, зазначається, що в Азії проживає 60% населення земної кулі, яка має доступ лише до третини водних ресурсів планети. Проблема ускладнюється глобальними змінами клімату, постійним збільшенням населення планети, яке відчуває дедалі більшу потребу в продуктах харчування та засобах гігієни. За оцінками експертів Організації Об’єднаних Націй, до 2050 року потреба в продовольстві збільшиться 70%. Відповідно, глобальне споживання води для потреб сільського господарства зросте щонайменше на 19% і так чи інакше позначиться на майже 90% світових ресурсів прісної води. Причому експерти зауважують, що ці цифри не остаточні і потреба у воді може ще збільшитися. “Використання прісної води не є раціональним, – йдеться у заяві одного з авторів доповіді, генерального директора ЮНЕСКО Іріни Бокової. – Майбутнє є все більш невизначеним, і ризики постійно зростають”. 
Як повідомляють 
ЮНІСЕФ і ВООЗ (Всесвітня організація охорони здоров’я), зараз 89% світового населення має доступ до питної води, однак перемогу святкувати рано, оскільки майже 800 мільйонів осіб (40% з них проживають в Африці, на південь від Сахари), як і раніше, змушені задовольнятися забрудненими джерелами. Водночас дані ООН були поставлені під сумнів французькою благодійною організацією “Solidarites International”, яка вважає, що без доступу до безпечної питної води у світі залишаються 1,9 мільярда людей, а не 800 мільйонів, про які йдеться у доповіді Організації Об’єднаних Націй.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4162 / 3.97MB / SQL:{query_count}