“Термолюдина” над Ла-Маншем

Швейцарський льотчик Ів Россі на прізвисько "термолюдина" має намір вперше перелетіти з Франції до Британії на крилі з реактивною тягою. Він планував переле­тіти Ла-Манш, подолавши трохи більше 35 кілометрів ще цього четверга, проте експеримент довелося перенести через негоду.

fusionman.jpgШвейцарський льотчик Ів Россі на прізвисько "термолюдина" має намір вперше перелетіти з Франції до Британії на крилі з реактивною тягою. Він планував переле­тіти Ла-Манш, подолавши трохи більше 35 кілометрів ще цього четверга, проте експеримент довелося перенести через негоду.

Тепер 49-річний екс-пілот ВВС Швейцарії планує здій­с­нити переліт в п'ятницю,
3 жовтня. Він підніметься на висоту 2500 метрів на літаку, запустить реактивні двигуни на крилі, прикріпленому до його спини, і вистрибне назовні. Його завдання - розвинути швидкість 200 км/год і завершити переліт за 12 хвилин.

Льотчик-експериментатор раніше вже скасовував політ над Ла-Маншем через несприятливі погодні умови. Крило на спині у Россі не має ніякого керма і хвостових стабілізаторів, як у літака. Керувати польотом доводиться за допомогою власного тіла.

Крім шолома і парашута,  Россі одягне спеціальний костюм, який захистить його від жару чотирьох реактивних двигунів, розміщених всього за декілька сантиметрів від спини. Можливо, саме з цієї причини йому дали прізвисько "термолюдина".

Востаннє Россі піднімався в повітря на своєму реактивному крилі в районі Альп на 10 хвилин. Цього разу він збирається повторити маршрут французького авіатора Луї Блеріо, здійснений 99 років тому,- той першим в історії перелетів через Ла-Манш на аероплані. "Якщо мої розрахунки вірні, то я приземлюся в Дуврі. Якщо ж я в чомусь помилився, то доведеться поплавати", - сказав Россі в одному з інтерв'ю.

Його експериментальний політ транслюватиме в прямому ефірі телеканал Natio­nal Geographic. Продюсер цього телеканалу Кетрін Ліптротт сказала, що Россі - безстрашна людина. "Коли ми під час бесіди запитали у нього, чи не боїться ризикувати, він відповів: "Я не боюся ризику, я керую ризиком", - розповіла вона.

"Він літав на винищувачах "Міраж", зараз керує "Аеробусом", - пояснила Ліптротт. - Він пілот і парашутист за покликанням, а такі люди уміють справлятися  з відчуттям ризику. Він просто не полетить, якщо не буде впевнений".

За матеріалами Newsru

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
6.2702 / 4.07MB / SQL:{query_count}