Міжнародні новини: телеграф

Саркозі забагато п’є та їсть

Франція. На їжу і напої для подружжя Саркозі щодня витрачається 15 тисяч доларів, пише лондонський тижневик “Sunday Times”. Журналісти підрахували, що за розмірами витрат на обслуговування Єлисейський палац перевершує британський королівський двір. Також газета зазначає, що Саркозі тримає в гаражі під Єлисейським палацом парк із 121 машини. За даними “Sunday Times”, щорічні витрати на бензин для президентських автомобілів сягають 400 тисяч доларів. Ще одна солідна стаття витрат – газети, щодня на пресу витрачається 1500 доларів. 

Розумна куля

США. Інженери фірми “Sandia National Laboratories” створили підкаліберну кулю для гладкоствольної ручної зброї, що наводиться на ціль сама за допомогою лазерного підсвічування. За оцінкою авторів проекту, така куля може застосовуватися для прицільної стрільби на дистанцію до двох кілометрів. Комп’ютерна симуляція, що враховує реальні умови стрільби, показала – звичайна куля у польоті на кілометр може відхилитися від цілі на дев’ять метрів, а керована лазерним променем – тільки на 0,2 метра. Однак поки що самонавідний снаряд – лише робочий прототип. Він не готовий до серійного виробництва, але засвідчує принципову можливість втілення у життя складного задуму.

Лялькова заборона

Іран. Влада країни заборонила продаж ляльок, що зображують героїв мультсеріалу “Сімпсони”. За словами представника Інституту інтелектуального розвитку дитинства і юнацтва, іранська влада “не хоче рекламувати західну культуру”. Напередодні під заборону потрапила знаменита лялька Барбі. Водночас Супермена й Людину-павука в Тегерані вирішили не забороняти, тому що ці супергерої “допомагають пригнобленим”. Боротьба з культурним впливом Заходу триває в Ірані з 1979 року, коли в країні відбулася Ісламська революція. З того часу в країні діють обмеження на західну музику, кіно та іншу “шкідливу” продукцію. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
14.6790 / 4.07MB / SQL:{query_count}