Діамантовий ювілей королеви

Учора Єлизавета II відзначила 60-річчя вступу на британський престол

Учора Єлизавета II відзначила 60-річчя вступу на британський престол

Ніч проти шостого лютого 1952-го 25-річна англійська принцеса Єлизавета провела в Кенії у маленькому мисливському таборі на дереві серед дикої африканської природи. Разом зі своїм чоловіком принцом Філіпом вона здійснювала поїздку країнами Британської Співдружності на знак подяки їхнім народам за внесок у перемогу над фашизмом у Другій світовій війні. На ранок дівчина прокинулася королевою Великої Британії Єлизаветою II. 

За протоколом, у цю подорож мав вирушити її батько, король Георг VI, проте він був смертельно хворий. У ту ніч британський монарх помер від раку легенів у віці 56 років. Сумну новину Єлизавета дізналася тільки в середині дня, коли по неї вислали військовий літак “Douglas”, який доставив нову королеву з її чоловіком на батьківщину. 

За традицією, день смерті батька і свого сходження на престол Єлизавета II, якій зараз уже 85 років, проводить у Сендрінгемі в колі сім’ї. Проте цього року були заплановані й публічні заходи. Зокрема, королева стала гостею ратуші міста Кінгс-Лінн, а потім відвідала дитячий садок у містечку Дерсінгем у Норфолку. 

А в Лондоні в Гайд-парку на честь ювілею сходження на престол Її Величності вояки Королівської кінної артилерії дали церемоніальний гарматний салют із 41 залпу. Також учора у Британії вийшла в обіг серія із шести поштових марок, присвячених діамантовому ювілею. Як ілюстрації для них використані зображення королеви, взяті з марок і монет за різні роки її царювання. 

Учора ВВС показало перший епізод нового трисерійного документального фільму “Діамантова королева” (“The Diamond Queen”), знятий відомим британським телеведучим та журналістом Ендрю Марром. Тим не менше, кульмінація урочистостей буде на початку червня, коли британці матимуть чотириденні канікули на честь свята, Темзою пройде грандіозна флотилія з тисячі барвистих кораблів, у Королівському Альберт-холі відбудеться святковий концерт, у лондонському Баттерсі-парку пройде грандіозне історичне свято, присвячене рокам правління Єлизавети II, у Британії і країнах Співдружності запалять 2012 вогнів і факелів, а завершиться ювілейна церемонія богослужінням у лондонському кафедральному соборі Святого Павла. Крім того, протягом 2012 року в різних містах Об’єднаного Королівства відбудуться численні виставки та ювілейні заходи, присвячені королеві та її правлінню. 

Свято – святом, але є ще й буденні питання. Нагадаємо, що нещодавно прем’єр-міністр Британії Девід Кемерон запропонував змінити правила престолонаслідування, зокрема, зняти заборону на шлюби британських монархів з католиками і зрівняти в правах успадкування синів і дочок монархів. Також нагадаємо, що у квітні 2011 року принц Чарльз встановив рекорд очікування британської корони – він є спадкоємцем престолу вже понад 59 років. Тим часом, за даними соціологів, більшість британців хотіла б, щоб королем після Єлизавети II став не її син Чарльз, а старший онук Вільям. Натомість сама Єлизавета IІ у 2008 році повідомила, що через п’ять років має намір залишити трон, передавши корону принцові Чарльзу Вельському. Зрештою, то їхні королівські клопоти… 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6390 / 4.09MB / SQL:{query_count}