П’ять квадрильйонів ріалів

Президент Ірану Магмуд Агмадінежад вніс на розгляд парламенту бюджет країни на 1391 рік за іранським календарем (він розпочнеться 20 березня 2012 року).

Президент Ірану Магмуд Агмадінежад вніс на розгляд парламенту бюджет країни на 1391 рік за іранським календарем (він розпочнеться 20 березня 2012 року).

Як повідомив часопис “Tehran Times”, бюджет передбачає збільшення витрат на військові потреби більш ніж удвічі – на 127 відсотків (!). 
Порівняно з торішнім бюджетом, також збільшені витрати на наукові дослідження, охорону здоров’я, культуру та освіту. Всього в бюджеті закладені витрати на суму близько п’яти квадрильйонів ріалів (близько 416 мільярдів доларів США), однак цей бюджет менший за попередній, що становив 5,39 квадрильйона ріалів. Хто не знає – курс іранської національної валюти ріала до американського долара становить 11500 до 1. 
Наголосимо, що нарощування Тегераном військових витрат відбувається на тлі чергового загострення відносин Ірану з країнами Заходу. Приводом стала нещодавня публікація доповіді МАГАТЕ, в якій підтверджується наявність у Тегерана військової ядерної програми. У відповідь Сполучені Штати та Європейський Союз запровадили санкції проти іранського центробанку, через який країна одержує платежі за свою нафту. У відповідь Тегеран пригрозив повністю перекрити Ормузську протоку, через яку проходить вивіз нафти з країн Перської затоки (а це майже чверть усієї нафти, що споживається у світі). Крім того, ширяться чутки про підготовку Ізраїлем і Сполученими Штатами воєнної операції проти Ірану. Зокрема, впливова американська організація “Bipartisan Policy Center”, в яку входять відставні генерали, розвідники та політики, порекомендувала Білому дому негайно розпочати підготовку до вторгнення в Іран. “США повинні поставити перед Іраном чітку альтернативу: або він згортає ядерну програму, або вона буде знищена воєнними засобами”, – таким є головний висновок рекомендацій “Bipartisan Policy Center”.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7012 / 4.08MB / SQL:{query_count}