Пентагон визначив “червону риску”

Міністр оборони Сполучених Штатів Леон Панетта заявив, що Іран може створити ядерну зброю протягом одного року, а засоби її доставки – за два-три роки.

Міністр оборони Сполучених Штатів Леон Панетта заявив, що Іран може створити ядерну зброю протягом одного року, а засоби її доставки – за два-три роки.

“Якщо іранці нарешті наважаться, то їм знадобиться близько року, щоб створити власну атомну бомбу і, можливо, ще рік-два, щоб виготовити якісь засоби доставки зброї масового ураження”, – заявив глава Пентагону під час ефіру на американському телеканалі CBS. 
Глава американського військового відомства особливо наголосив: “Для нас це – “червона риска”. Це також “червона риска” і для ізраїльтян. Тому в цьому питанні у нас спільні цілі”. Леон Панетта нагадав, що напередодні у зверненні до нації президент Сполучених Штатів Барак Обама наголосив, що США в жодному разі не допустять, щоб Іран створив власну ядерну зброю. Господар Білого дому зазначив, що якщо США отримають достовірні дані про те, що Тегеран близький до створення зброї масового ураження, вони “вдадуться до будь-яких необхідних заходів, щоб зупинити його”. Відповідаючи на запитання про те, чи можливе застосування в цьому контексті воєнної сили проти Ірану, Леон Панетта наголосив, що “жодні заходи не знімаються з порядку денного”. Що, фактично, означає можливість воєнного вторгення за іракським сценарієм. 
Тим часом експерти Інституту науки і міжнародної безпеки (ISIS) напередодні заявили, що дійшли висновку, ніби Іран цього року навряд чи перейде до створення ядерної зброї, оскільки він не має виробничих потужностей для вироблення достатньої кількості урану потрібного ступеня збагачення. 
Нагадаємо, що побоювання у зв’язку з іранською ядерною програмою посилилися після нещодавнього повідомлення Тегерана про запуск нового підземного заводу зі збагачення урану. У зв’язку з цим Сполучені Штати і Європейський Союз запровадили санкції проти Ісламської республіки, головне серед яких – ембарго на поставки іранської нафти.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9040 / 4.08MB / SQL:{query_count}