100 доларів на день за вбивства

Сирія у вогні, а в Єгипті не хочуть маршала

Сирія у вогні, а в Єгипті не хочуть маршала

Унаслідок запеклих сутичок між урядовими військами та опозиціонерами в Сирії за останні дні загинуло близько сотні людей. Більшість жертв припадає на місто Хомс, яке, фактично, стало центром сирійського повстання, є жертви в Ідлібі, Дераа і Дамаску, повідомляє арабський часопис “Al-Hayat”. 

Сирія: снайпери із “Гезболлах”

Очевидці стверджують, що вірні президенту Башару Асаду підрозділи використовували важкі кулемети, артилерію та бронетехніку, безжально розстрілюючи навіть дітей. Натомість урядові засоби масової інформації повідомляють про події зовсім по-іншому: мовляв, армія боролася з “терористами”, які буцімто загрожували мирним мешканцям.

Тим часом британське видання “The Times” повідомило, що сирійський режим кидає на боротьбу з протестантами снайперів з Ірану та ісламістського угруповання “Гезболлах”. Про це “The Times” розповів високопоставлений перебіжчик із сирійського міністерства оборони. Магмуд Хадж Гамад разом з родиною втік із Сирії в другій половині грудня минулого року. За його даними, послуги тисяч найманців оплачуються з якогось фонду, що фінансується Іраном. Гамад розповів британським журналістам, що два іранські судна доставили в порт Латакія вантаж зброї, призначеної для використання проти опозиції. Серед іншого там були кремаційні установки, “щоб не довелося робити масових поховань”. Крім снайперів у Сирії орудують так звані Шабіба – “банди головорізів, які разом зі співробітниками органів держбезпеки катують і вбивають опозиціонерів”, пише “The Times”. Членам цих банд платять по 100 доларів на день з того ж фонду. 

Нагадаємо, що масові заворушення в Сирії розпочалися близько 10 місяців тому, відтоді, за даними ООН, в країні загинули понад сім тисяч осіб з обидвох сторін. Опозиція, підтримувана країнами Заходу, вимагає відставки президента країни Башара Асада, який натомість заявляє, що в країні діють “озброєні групи бойовиків, які отримують підтримку з-за кордону”. Рада ООН з прав людини ухвалила резолюцію, що різко засуджує Дамаск за репресії стосовно демонстрантів. Тим не менше це не зупинило кровопролиття в країні.

Єгипет: річниця революції

25 січня кілька десятків тисяч єгиптян зібралися на площі Тахрір у Каїрі, щоб взяти участь в урочистих заходах на честь першої річниці революції, в результаті якої було повалено режим Госні Мубарака. 

Наразі 83-літнього Госні Мубарака, його синів і керівників міністерства внутрішніх справ звинувачують у підбурюванні до розстрілу демонстрантів під час народних заворушень рік тому. Тоді загинуло близько 850 людей, понад шість тисяч отримали поранення. За сукупністю всіх злочинів Мубараку загрожує страта, а його двом синам, колишньому міністру внутрішніх справ, а також шістьом екс-керівникам спецслужб – тривалі терміни ув’язнення.

Проте свята на площі Тахрір не вийшло – згадавши добрим словом лідерів революції, люди почали вимагати передачі влади в країні від Вищої ради збройних сил на чолі з маршалом Гусейном Тантаві цивільному уряду. Нагадаємо, що маршал усіляко опирається передачі влади, мотивуючи це “необхідністю підтримання порядку в країні”. Натомість більшість населення країни вимагає відсторонення військових та приходу до влади демократично обраного уряду.

Політична нестабільність за минулорічні заворушення стали причиною краху туристичної індустрії Єгипту. За 2011 рік кількість іноземних туристів, які відвідали Країну фараонів, скоротилася на третину (32%) у порівнянні з попереднім роком, заявив міністр туризму Єгипту Мунір Факрі Абдель Нур. За даними уряду, доходи від туризму, одного з головних джерел прибутку країни, за рік знизилися майже на три мільярди доларів. 

Туристичний сектор у Єгипті становить близько 11% валового внутрішнього продукту країни. В індустрії туризму безпосередньо зай­нято три мільйони єгипетських громадян. Тепер власники курортів побоюються, що кількість туристів ще більше скоротиться після ймовірного приходу до влади ісламістів. Найрадикальніші політики вже закликають запровадити в Єгипті роздільні пляжі для чоловіків та жінок та повністю заборонити алкоголь та азартні ігри.  


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7892 / 4.11MB / SQL:{query_count}