Фермери шкодять рибалкам

Світова рибальська галузь щороку втрачає близько 50 мільярдів доларів через те, що сільськогосподарські підприємства забруднюють води морів і річок мінеральними добривами.

Світова рибальська галузь щороку втрачає близько 50 мільярдів доларів через те, що сільськогосподарські підприємства забруднюють води морів і річок мінеральними добривами.

Така оцінка міститься в опублікованій учора доповіді Організації Об’єднаних Націй, повідомляє інформаційне агентство Agence France-Presse.
За даними залучених ООН міжнародних експертів, природне відновлення близько 32 відсотків світових рибних ресурсів вкрай ускладнено через масове забруднення довкілля та недосконале управління прибережними територіями з боку державних органів різних країн. До теперішнього часу в світовому океані утворилося близько 500 “мертвих зон” – прибережних територій, забруднених добривами, що скидають у море, і промисловими відходами. У цих зонах майже відсутнє біологічне життя, наголошують експерти Організації Об’єднаних Націй.
У доповіді міжнародної організації також зазначається, що захист океанів та морів від забруднення може стати “непоганим бізнесом” для рибопромислових компаній. Зокрема, якби європейські країни змогли б наблизити до нуля скидання у свої прибережні води мінеральних добрив, доходи рибальських компаній регіону одразу б виросли приблизно на 100 мільйонів доларів на рік. 
Фахівці наголошують, що найбільш небезпечним для світового океану вважається забруднення речовинами, які не розпадаються при контакті з водою. Найчастіше це – нафта й нафтопродукти. Водночас не меншу небезпеку для довкілля становлять й речовини, що широко використовують у сільському господарстві. Мова, зокрема, про нітрати й фосфати (добрива), інсектициди (засоби, призначені для знищення комах-шкідників) і гербіциди (речовини, за допомогою яких знищують бур’яни). Усі ці речовини з дощовими водами та в періоди танення снігів потрапляють до річок, а потім за їхньою течією – до морів та океанів. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8000 / 4.08MB / SQL:{query_count}