Міжнародні новини: телеграф

Війна не припиняється

Лівія. Учора в місті Бані-Валід відновилися бойові дії між прихильниками покійного Каддафі та підрозділами повстанців, причому новий виток насильства спровокували власне останні, коли спробували заарештувати кількох людей, які не приховували симпатій до колишньому режиму. На допомогу землякам прийшли представники місцевого племені. У результаті в місті зав’язався бій із застосовуванням важкого озброєння, зокрема артилерії. Тим часом телеканал “Аль-Арабія” повідомив, що Бані-Валід перебуває під повним контролем прихильників убитого Каддафі. Багато місцевих жителів дотепер відмовляються визнавати нову лівійську владу законною.

Обаму викликали до суду

США. У четвер у суді Атланти розглядатимуть скаргу позивача, який ставить під сумнів місце народження Обами і, відповідно, його права бути президентом США. Нагадаємо, що спекуляції на тему місця народження глави Білого дому (казали, що він народився в Кенії) з’явилися ще під час його першої кампанії 2008 року. Навесні минулого року Білий дім опублікував копію свідоцтва про народження чинного президента, де вказано, що Обама народився в американському штаті Гаваї. Однак сумніви це не розвіяло. Тому американські суди й досі завалені скаргами, в яких позивачі вимагають визнання того, що Обама не може бути обраний главою держави.

Міністр поплатився за “нероб”

Румунія. Прем’єр-міністр Еміль Бок учора відправив у відставку міністра закордонних справ Теодора Баконскі. На такий крок глава уряду пішов після того, як міністр образливо висловився на адресу учасників демонстрацій протесту, публічно назвавши їх “неробами, які поширюють дезінформацію і пропагують ненависть”. Нагадаємо, що в Румунії протягом уже майже двох тижнів тривають масові демонстрації протесту проти намірів уряду різко скоротити зарплати та соціальні виплати. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7724 / 4.06MB / SQL:{query_count}