Пекін зрадив Тегеран

Після поїздки в район Перської затоки прем’єр-міністр Китаю Вень Цзябао несподівано заявив, що “Пекін рішуче виступає проти спроб Ірану розвивати й мати ядерну зброю”

Після поїздки в район Перської затоки прем’єр-міністр Китаю Вень Цзябао несподівано заявив, що “Пекін рішуче виступає проти спроб Ірану розвивати й мати ядерну зброю”.

Нагадаємо, що раніше Китай разом з Росією неодноразово заступався за Іран перед міжнародними організаціями. 
Зокрема, у жовтні 2011 року Китай та Росія звернулися до МАГАТЕ з вимогою відкласти публікацію доповіді, в якій висвітлювалися ймовірні зусилля Тегерана зі створення власної ядерної зброї. Також Пекін часто виступав проти запровадження міжнародних санкцій проти Ірану, підтримуючи їх тільки у випадку вкрай м’яких формулювань. Водночас китайська влада зверталася до іранців із проханням виявляти “гнучкість і відвертість” у питаннях, що стосується ядерної програми. 
Опитані британським часописом “The Daily Telegraph” експерти вважають, що заступництво Пекіна багато в чому було пов’язане з тим, що Іран є одним з найбільших постачальників нафти в Китай. Однак тепер Пекін, очевидно, має намір суттєво скоротити співробітництво в цій галузі. За даними “The Washington Post”, у січні 2012 року щоденні поставки іранської нафти в Китай становили лише 285 тисяч барелів при 550 тисячах у січні минулого року. 
За деякими даними, поїздка Вень Цзябао в район Перської затоки насамперед була пов’язана з пошуком альтернативних Ірану імпортерів нафти. Відомо, що під час поїздки китайський прем’єр підписав низку енергетичних угод із Саудівською Аравією та Об’єднаними Арабськими Еміратами. 
Нагадаємо також, що в грудні 2011 року американська влада вирішила запровадити проти Ірану новий набір санкцій, зокрема й нафтове ембарго. У відповідь Іран пообіцяв перекрити Ормузьку протоку, через яку вивозиться значна частини нафти з країн Перської затоки. Багато експертів заговорили навіть про ймовірність морського збройного конфлікту між Сполученими Штатами та Іраном.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.4161 / 4.08MB / SQL:{query_count}