Кір на Львівщині ніяк не вщухає

Через велику кількість хворих на інфекційну недугу у Львові пацієнтів  госпіталізують ще й у студентську лікарню

Через велику кількість хворих на інфекційну недугу у Львові пацієнтів  госпіталізують ще й у студентську лікарню

У Львові та області недужих на кір щодня більшає. Починаючи від учора, 18 січня, 10-та студентська лікарня, що по вул. Бой-Желенського, 14, стала додатковим місцем госпіталізації хворих на кір. 

Про це “Пошті” повідомила завідувач епідвідділу Львівської обласної СЕС Наталія Тімко, зазначивши, що раніше хворих клали лише у міську клінічну інфекційну лікарню. “Додатково розгорнути ще один стаціонар було вирішено через переповненість інфекційної лікарні, – каже вона. – Зараз там перебуває 95 осіб із кором”.

Так, лише за минулу добу на кір в області захворіло 80 осіб, із них 33 дитини. Загалом за період з 1 по 18 січня 2012 р. по області цифра недужих становить 707 осіб, з них 329 – діти. На стаціонарному лікуванні перебуває 321 особа, з них – 167 дітей.

Як акцентує епідеміолог, усі поліклініки Львівської області забезпечені вакциною проти кору для планових щеплень дітям віком 1 та 6 років. “Скільки усього на Львівщині є щеплених дітей, сказати важко. Зокрема, кожна львівська поліклініка за день щепить приблизно 10-15 дітей, – зазначила Наталія Тімко. – Її вакцини вистачить на перший квартал 2012 року”.

Як уже писала “Пошта”, для масового щеплення людей вакцини від кору в аптечну мережу надійдуть лише у лютому. Особи, які не були з тих чи інших причин щеплені у плановому порядку, можуть це робити лише до 35 років. Наразі відбувається відповідна процедура сертифікації та погодження з Державним екологічним комітетом України. Найімовірніше, це будуть вакцини з Данії та Швеції, їх попередня ціна – 100-200 грн, залежно від виробника.

Нагадаємо, що кір – гостре інфекційне захворювання, що характеризується лихоманкою та плямистою висипкою на шкірі. Передача інфекції відбувається повітряно-крапельним шляхом. До прикладу, якщо ви живете на дев’ятому поверсі багатоповерхівки й вирішили провітрити квартиру, відчинивши вікно, і в цей час хворий на кір сусід відчинив кватирку на першому поверсі, у вас є всі шанси захворіти на цю недугу. 

За словами медиків, кір сам по собі не є небезпечним. Передусім загрозу для життя і здоров’я становлять ускладнення: енцефаліт, менінгіт, важкі форми пневмонії та ускладнення для серцево-судинної системи. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
11.2562 / 4.07MB / SQL:{query_count}