Полювання на “пророка”

Президент Барак Обама оголосив, що відряджає до Уганди перших 100 спецназівців.

Президент Барак Обама оголосив, що відряджає до Уганди перших 100 спецназівців.

Офіційно – для боротьби з екстремістським угрупованням “Божа армія опору”, причому за необхідності бойові відбуватимуться на територіях чотирьох країн: Уганди, Центрально-Африканської Республіки, Демократичної Республіки Конго і наймолодшої держави планети – Південного Судану. 
“Армія” веде збройну боротьбу з 1987 року. Її лідер, колишній католицький священик Джозеф Коні, проголосив себе пророком. Він заявляє, що його сила бореться за створення держави, яка була б заснована на Біблії і десяти заповідях. Останні “пророк”, щоправда, розуміє досить специфічно: на його переконання, нове суспільство можуть побудувати тільки юні душі, які ще не скуштували гріха. Тож бойовики нападають на населені пункти, безжально вирізають доросле населення, а дітей викрадають, роблячи із хлопчиків солдатів, а з дівчаток – секс-рабинь. За даними правозахисників, загони “Армії” вбили десятки тисяч людей, від 25 до 40 тисяч дітей викрали. У 2005 році Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт Коні та чотирьох його сподвижників – їх звинувачують у воєнних злочинах. 
Хоча бойовики Коні вже багато років ведуть свою діяльність на території чотирьох держав, США перейшли до активних дій лише тепер. Експерти переконані, що справжня мета Барака Обами: убезпечити маршрути нафтового експорту, встановивши порядок на територіях, якими незабаром можуть пролягти стратегічно важливі для Вашингтона нафтогони з Південного Судану. Цю країну, яка відокремилася від Судану і проголосила незалежність щойно у липні цього року, США вважають своїм ключовим союзником у регіоні. Саме американці протягом кількох десятиліть лобіювали створення суверенного Південного Судану і всіляко підтримували сепаратистів у їхній багаторічній війні з центральним урядом. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4617 / 3.97MB / SQL:{query_count}