“Brahmos” – проти Китаю

Загострення індійсько-китайських відносин

Загострення індійсько-китайських відносин

Отримала продовження порушена минулого тижня “Поштою” тема загострення індійсько-китайських відносин. Учора часопис “The Indian Express” повідомив, що Індія вирішила розмістити на кордоні з Китаєм крилаті ракети “Brahmos”. Таким чином, повноцінний ракетний полк індійської армії протистоятиме не менш добре оснащеним китайським ракетним підрозділам, розгорнутим з іншого боку кордону. 
Ракети “Brahmos” бу­ли розроблені спільним російсько-індійським підприємством, назва якого походить від назв двох рік – Брахмапутри й Москви. Як уточнює “The Indian Express”, дальність польоту цих ракет становить до 290 кілометрів, зона їхньої дії покриває значну частину території Тибетського автономного округу Китаю. 
Нагадаємо, що основним ворогом Індії традиційно вважається Пакистан, оскільки у двох країн є взаємні територіальні претензії із приводу приналежності Кашміру. Однак останнім часом особливе занепокоєння викликають в Індії надто тісні військові контакти між Ісламабадом і Пекіном. Минулого тижня стало відомо про появу на пакистанській території майже чотирьох тисяч військовослужбовців Народно-визвольної армії Китаю. У відповідь Делі заявило про розміщення у прикордонних зонах з Китаєм і Пакистаном своїх танкових підрозділів. 
Як бачимо, минулотижневе припущення “Пошти” про ймовірність збройного конфлікту між азійськими ядерними державами вчора знайшло ще одне підтвердження. Будемо сподіватися, що до стрілянини таки не дійде.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7526 / 4.06MB / SQL:{query_count}