Корки створюють оптимісти

Корейські вчені запропонували свій спосіб боротьби з дорожніми корками

Корейські вчені запропонували свій спосіб боротьби з дорожніми корками

Величезні корки стали звичним явищем не лише для мешканців великих мегаполісів, а й таких компактних містечок, як Львів, головні дороги якого й так вже півроку перекриті на ремонт. Але навіть за повної блокади шляхів можна знайти спосіб оминути тягучки, запевняють корейські дослідники, які  визначили, як швидко можна виїхати із затору.  

Транспортні потоки, за даними дослідження, діляться на три типи. Перший – це вільний потік, у якому автомобілі рухаються на максимально допустимій швидкості, другий – коли машини їдуть повільніше, третій – швидкість падає майже до нуля – ненависні тягучки.

Учені із Сеульського університету склали математичні моделі автомобільного трафіку і запропонували свій спосіб боротьби з дорожніми корками. Так, на думку корейських науковців, водії поділяються на “оптимістів” і “захисників”. “Оптимісти” гальмують тоді, коли під’їжджають на мінімальну дистанцію від автомобіля, який їде попереду, а “захисники”, навпаки, залишають набагато більшу відстань. 

Якщо б всі водії використовувати тактику “захисників” і пригальмовували ще до того, як під’їжджають до корка, то він був би меншим, адже у такому випадку автомобільний потік сповільнювався б ще до під’їзду до тягучки. І навпаки: якщо б водії на виїзді із затора вели себе, як “оптимісти”, то тягучка швидше б  розсмоктувалася, запевняють учені. 

Автори дослідження Хен К’єн Лі і Бом Джун Кіма розуміють, що змусити всіх водіїв вести себе за схемою не вдасться. Тому вважають, що керувати корками можуть такі навігаційні системи, як адаптивний круїз-контроль чи інші GPS навігатори. 

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
3.1467 / 4.07MB / SQL:{query_count}