Інтернет-шантажисти повернулися

В інтернеті гуляє новий вірус, який блокує Windows і вимагає сплатити штраф у 200 грн. В іншому випадку хакери погрожують кримінальною відповідальністю

В інтернеті гуляє новий вірус, який блокує Windows і вимагає сплатити штраф у 200 грн. В іншому випадку хакери погрожують кримінальною відповідальністю

З новим шкідником днями зіткнувся й архіваріус Володимир Білик. На роботі в обідню пору його комп’ютер “заштопорило”: не працювала навіть мишка і клавіатура, натомість з’явився надпис, у якому вимагали гроші. Жодних дій з комп’ютером зробити було неможливо. “Нікому жодних грошей платити  не збирався. Я від’єднав його від нашої мережі, мусив їхати додому, замінив Windows, а потім ще раз добре все почистив антивірусом. Потім перевірили всі інші комп’ютери на роботі”, – нарікає Володимир. 
Вірус діє таким чином: на моніторі з’являється віконце, де докладно все написано: “Віндовс – заблоковано. Вас заскочили на гарячому – перегляді дитячої порнографії. За незаконні дії мусите сплатити штраф – 200 гривень”. У повідомленні також йдеться про те, що якщо впродовж 12-ти годин не заплатите гроші, користувача притягнуть до кримінальної відповідальності. Щоб цього не сталося, гроші треба перерахувати на рахунок чи смс. 
І це не єдиний новий вірус-шантажист. Днями антивірусна лабораторія “PandaLabs” компанії “Panda Security” виявила новий троян-”вимагач”, який  показується користувачеві у вигляді повідомлення Microsoft. Троян із назвою Ransom.AN попереджає користувачів про те, що їхня копія операційної системи Windows є незаконною, і погрожує заблокувати комп’ютер, якщо користувач не введе спеціальний код, який можна отримати за 100 євро.
Віруси-вимагачі бувають кількох видів. Одні обмежують доступ до веб-сайтів або роботу з браузером. Інші - шифрують файли користувача. Треті - блокують доступ до ресурсів операційної системи або обмежують дії в ній. Ховаються такі віруси, як правило, серед файлів із розширеннями zip, rar, exe, bat, com.
У більшості випадків перерахунок грошей за таку послугу нічого не змінює: Windows ніхто у такий спосіб не розблокує. Причому дуже часто смс знімає більше грошей, ніж вказали хакери.
Для того щоб позбутися віруса-шантажиста, найкраще звернутися до досвідчених програмістів. Вони знають способи, як можна розблокувати систему без втрат даних. Зрештою, можна замінити Windows. Однак недосвідченому користувачеві зазвичай важко самому позбутися такого трояна.
 
Як уберегтися від вірусів:1. На комп'ютері має бути антивірусна програма.2. Не заходьте на сумнівні сайти. Перш ніж зайти на такий ресурс, придивіться хоча б, який у нього домен.3. Не варто відкривати сумнівні посилання та повідомлення  із лінками на інші сайти від незнайомців.4. Флешки, карти пам'яті та інші знімні носії, під'єднавши до комп'ютера, відразу перевіряйте на наявність вірусів. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7783 / 4.08MB / SQL:{query_count}