Індія переможе Китай

До 31 жовтня цього року населення Землі сягне семи мільярдів мешканців. Організація Об’єднаних Націй виступила з ініціативою “Сім мільярдів дій”, що проводитиметься під егідою Фонду населення ООН і буде покликана вирішувати такі проблеми, як урбанізація та міграція у світі, де конфлікти і стихійні лиха змушують людей залишати свої будинки, відчувати нестачу води і продовольства.

До 31 жовтня цього року населення Землі сягне семи мільярдів мешканців
Організація Об’єднаних Націй виступила з ініціативою “Сім мільярдів дій”, що проводитиметься під егідою Фонду населення ООН і буде покликана вирішувати такі проблеми, як урбанізація та міграція у світі, де конфлікти і стихійні лиха змушують людей залишати свої будинки, відчувати нестачу води і продовольства.

Одна планета – два способи життя

Як заявив під час засідання Генеральної Асамблеї ООН її Генеральний секретар Пан Гі Мун, кампанія покликана мобілізувати народи, уряди, науковців, бізнесменів та релігійних лідерів для вирішення глобальних проблем. “Семимільярдний житель Землі народиться у світі протиріч. У нас багато продовольства, але мільйони людей голодують. Ми бачимо розкішне життя, і водночас мільйони живуть у бідності. У нас величезні можливості для прогресу, але також і величезні перешкоди”, – заявив Генсек ООН. Він відзначив такі проблеми, як нерівність, дискримінація, порушення прав людини, брак демократії, насильство над жінками, материнська смертність, зміна клімату, забруднення довкілля.
Нагадаємо, що, за даними Організації Об’єднаних Націй, до 31 жовтня цього року населення Землі сягне семи мільярдів мешканців, до 2050 року налічуватиме вже дев’ять мільярдів, а до кінця XXI століття (при збереженні нинішніх темпів зростання) – 10,1 мільярда осіб.

Діти за планом

При цьому збережеться тенденція приросту чисельності людей переважно за рахунок найбідніших країн, що тільки посилить проблему бідності у масштабах усієї планети. Так, у доповіді ООН про народжуваність, опублікованій у квітні поточного року, зазначено, що у всіх промислово розвинених країнах, окрім двох, спостерігається низька народжуваність. Винятками є Ісландія та Сполучені Штати Америки, де нинішній рівень народжуваності трохи вищий за рівень відтворення населення.
Експерти стверджують, що найбільш багатонаселеною державою світу стане Індія, яка обжене Китай. Від початку економічних реформ у Китаї (1978 рік) чисельність населення цієї країни скоротилася до 19% з 22% від загальної чисельності світового населення.
Водночас, як наголосив голова державного комітету населення і планового дітонародження Китайської Народної Республіки Лі Бінь, його країна буде й надалі вдосконалювати політику планового дітонародження та стабільно знижувати чисельність населення. Зокрема, передбачається регулювати співвідношення статей новонароджених, удосконалювати розв’язання проблем соціальної рівності, активізувати роботу з управління міграцією населення.

Як усіх прогодувати?

До 2050 року на всіх мешканців Землі вже не вистачатиме натуральних продуктів, вважають науковці з британського Королівського товариства. Сотні мільйонів людей можуть опинитися на межі голоду через зміни клімату, дефіцит води та дедалі більше споживання продовольства.
Автори досліджень пропонують кілька ймовірних варіантів порятунку від голодної смерті. Зокрема, розпочати масове виробництво синтетичного м’яса. Технологія виробництва м’яса в лабораторіях у промислових масштабах була розроблена у США ще п’ять років тому. Такий синтетичний продукт планують виробляти з м’язових клітин, які вирощують під контролем фахівців, причому перші позитивні результати вже отримано. Британські дослідники відзначають, що нова технологія зменшить кількість убитих тварин і знизить екологічні витрати на утримання худоби. Адже її розведення має серйозні негативні наслідки для атмосфери, оскільки метан, який виділяють тварини, сприяє глобальному потеплінню.
Рішення можна знайти і в зниженні залежності сільського господарства від пального, оскільки вихлопні гази посилюють кліматичні зміни. Також збільшити кількість харчів можна за допомогою використання нанотехнологій для лікування великої рогатої худоби. Ще дослідники пропонують жителям країн, що розвиваються, краще обладнати склади та супермаркети (щоб зменшити кількість зіпсованих продуктів), а жителям багатих країн не купувати зайвих продуктів. Але це вже з області пропаганди, яка навряд чи матиме якийсь ефект.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8355 / 4.1MB / SQL:{query_count}