“Moudge” в Атлантиці

Іран виводить свій флот на океанський простір, збиває американські літаки та продовжує розвивати ядерну програму. Незважаючи на всю лють Сполучених Штатів, Тегеран уперто продовжує гнути свою лінію, не лише не відмовляючись від збагачення урану, але й намагаючись налякати супротивників – і насамперед Ізраїль – військовою потужністю.

Іран виводить свій флот на океанський простір, збиває американські літаки та продовжує розвивати ядерну програму

Незважаючи на всю лють Сполучених Штатів, Тегеран уперто продовжує гнути свою лінію, не лише не відмовляючись від збагачення урану, але й намагаючись налякати супротивників – і насамперед Ізраїль – військовою потужністю. І треба сказати, що поки що іранцям вдається тримати в напрузі і Тель-Авів, і Вашингтон.

Море по коліна

Контр-адмірал Хабіболлах Саярі офіційно заявив, що іранський флот планує розмістити військові кораблі в Атлантичному океані в рамках програми курсування в міжнародних водах. За його словами, фрегати типу “Moudge” та корвети типу “Hamzeh”, які, найімовірніше, й становитимуть основу океанського угруповання, матимуть на озброєнні крилаті ракети “Noor” з дальністю польоту 200 кілометрів.
Головнокомандувач іранських військово-морських сил також наголосив: “Присутність наших суден і підводних човнів у Середземному морі, Суецькому каналі та Індійському океані також залишається на порядку денному”. Нагадаємо, що в лютому Іран через Суецький канал скерував два військові кораблі в Середземне море, викликавши гнівну реакцію в Ізраїлі, який назвав цей крок “політичною провокацією”. Наголосимо, що раніше Суецький канал був цілком закритий для проходу іранських військових суден, однак після падіння режиму Госні Мубарака нова єгипетська влада дозволила іранцям вільно заходити в Середземне море. А в червні іранські субмарини класу “Kilo” “збирали дані” в Червоному морі, чого раніше собі також не дозволяли.
За словами аналітиків, Іран намагається максимально підсилити свій вплив у той час, коли антиурядові протести ширяться усім арабським світом, сприяючи зміні регіонального балансу сил.
Слід зазначити, що кораблі іранських військово-морських сил із листопада 2008 року, коли сомалійські пірати неподалік узбережжя Ємену захопили іранське вантажне судно “Delight”, перебувають на бойовому чергуванні у водах Аденської затоки. Незважаючи на те, що багато країн об’єдналися в антипіратську коаліцію під командуванням США, іранська флотилія діє самостійно, сподіваючись винятково на власні сили.

Спритні зенітники

Тим часом стало відомо, що сили протиповітряної оборони Ірану збили американський безпілотний апарат, що кружляв над ядерним центром в районі міста Кум. Тегеран стверджує, що повітряний розвідник збирав інформацію про центр збагачення урану, уточнюючи координати об’єктів на його території.
Іранська влада визнала існування ядерного центру біля Кума тільки в 2009 році, коли про нього повідомили західні розвідувальні служби. Комбінат зі збагачення урану розташований усередині мережі бункерів і галерей, прокопаних під однією з місцевих гір.
Також нагадаємо, що в січні іранці вже повідомляли про знищення двох американських безпілотних апаратів, що збирали інформацію в повітряному просторі цієї країни. Тоді Пентагон уперто це заперечував, однак іранці передали уламки на вивчення російським фахівцям, які й підтвердили їх належність військово-повітряним силам США. 

ДО ТЕМИ:

Іранська влада оголосила про початок монтажу нових уранових центрифуг. За словами прес-секретаря міністерства закордонних справ країни Раміна Мехманпараста, вдосконалене устаткування дозволить значно пришвидшити процес збагачення урану до стану ядерного палива.
Офіційний Тегеран учергове оголосив, що збагачений уран, отриманий на центрифугах, використовуватимуть тільки в медичних і дослідницьких цілях, а також як паливо на атомній електростанції в Бушері. Нагадаємо, що в січні 2011 року Іран офіційно оголосив про створення повного циклу виробництва ядерного палива. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6791 / 4.09MB / SQL:{query_count}