Король заборонив паранджу

У Бельгії опублікували затверджений королем Альбертом II закон про заборону носити паранджу в громадських місцях. Документ повністю забороняє “носіння вуалі, що закриває більшу частину обличчя, в місцях громадського користування на території Королівства Бельгія”.

У Бельгії опублікували затверджений королем Альбертом II закон про заборону носити паранджу в громадських місцях. Документ повністю забороняє “носіння вуалі, що закриває більшу частину обличчя, в місцях громадського користування на території Королівства Бельгія”. За його порушення необхідно буде сплатити штраф у розмірі 137,5 євро. Закон розглянув бельгійський парламент ще в квітні минулого року, причому депутати підтримали його практично одноголосно. Проте через затяжну політичну кризу процес його реалізації триває вже рік.
За оцінками бельгійських громадських організацій, “цільова аудиторія” цього закону дуже незначна – паранджу, що закриває практично все обличчя, в Бельгії одягають лише приблизно 300 жінок. Проте автори закону підкреслюють його символічне значення у розмежуванні прийнятних і неприйнятних норм поведінки в сучасному бельгійському суспільстві.
Нагадаємо, що питання східного національного жіночого вбрання вже неодноразово порушували в європейському суспільстві. І дискусія вельми неоднозначна. Так, кабінет міністрів Франції схвалив законопроект, згідно з яким носіння в публічних місцях одягу, що закриває обличчя, стає незаконним. Хоча європейське суспільство здебільшого прагне проявити демократичність у цьому питанні. Європейський союз не збирається забороняти на союзному рівні носіння чадри (“ісламської бурки” – жіночого головного убору, що закриває голову і обличчя), залишаючи це питання на розсуд країн-членів ЄС.
Натомість, Британія виступила на підтримку паранджі та інших елементів національного одягу мусульманок. За словами міністра імміграції країни Деміана Гріна, Британія не повинна забороняти мусульманкам виходити на люди в паранджі. На думку міністра, така заборона не відповідає нормам толерантності і взаємної поваги, характерним для британського суспільства.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4186 / 3.97MB / SQL:{query_count}