На море – за хворобами

У Болгарії отруїлися українські діти, а в Севастополі госпіталізували російських школярів. У понеділок до інфекційного відділення лікарні болгарського міста Бургас із симптомами гастроентероколітного синдрому було госпіталізовано близько 40 дітей. Серед них 10 маленьких українців, повідомили УНІАН у Департаменті інформаційної політики Міністерства закордонних справ України.

У Болгарії отруїлися українські діти, а в Севастополі госпіталізували російських школярів

 У понеділок до інфекційного відділення лікарні болгарського міста Бургас із симптомами гастроентероколітного синдрому було госпіталізовано близько 40 дітей. Серед них 10 маленьких українців, повідомили УНІАН у Департаменті інформаційної політики Міністерства закордонних справ України.
Нині стан здоров’я хворих стабільний, найближчими днями їх випишуть з лікарні. Місцеві служби санепідемконтролю припускають, що отруєння дітей сталося через незадовільний стан питної води в міжнародному дитячому таборі “Друзі” у місті Кітен, в якому перебували близько 500 відпочивальників з різних країн. Проводиться відповідна експертиза на наявність та виявлення збудників хвороби.
Тим часом у Севастополі з діагнозом “гостра харчова токсикоінфекція” госпіталізовано 78 дітей і шестеро вихователів з оздоровчих таборів “Альбатрос” і “Нахімовець”, розташованих у селищі Любимівка Нахімовського району міста. За даними, всі постраждалі є громадянами Росії. Міністр охорони здоров’я України Олександр Аніщенко вже пообіцяв звільнити головного державного санітарного лікаря Севастополя, інформує агентство УНІАН. За фактом масового отруєння дітей і дорослих прокуратура Севастополя порушила кримінальну справу за ст. 137 ч. 2 Кримінального кодексу України (неналежне виконання обов’язків з охорони життя і здоров’я дітей, якщо воно спричинило смерть неповнолітнього або інші тяжкі наслідки). Всі продуктові склади дитячого табору опечатано. На переконання міністра МОЗ, прокуратура повинна ретельно вивчити ситуацію, що склалася, у зв’язку з тим, що на роботу до дитячого оздоровчого табору були прийняті люди, які не мають особистих санітарних книжок. “Пора, м’яко кажучи, застосовувати владу. Ті, хто вирішив заробити гроші на відпочинку дітей, – заробляйте, але дотримуйтеся правил”, – наголосив Олександр Аніщенко.
Жорстко відреагував і генпрокурор Віктор Пшонка, який доручив провести невідкладні перевірки додержання прав дітей на безпечні умови відпочинку та оздоровлення, повідомляє прес-служба ГПУ.
“Майже у кожному другому оздоровчому закладі виявляють суттєві порушення санітарних та епідеміологічних норм. Не забезпечено належного конт­ролю за якістю харчування, термінами зберігання продуктів, не дотримуються санітарно-гігієнічні і технологічні правила при організації процесу приготування їжі”, – заявили у Генпрокуратурі. Як повідомила прес-служба, за фактами масового отруєння дітей прокурорами Запорізької, Чернігівської областей та міста Севастополя порушено кримінальні справи, ініційовано притягнення до відповідальності посадовців органів контролю.
 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4409 / 3.99MB / SQL:{query_count}