Технічний недобір

Найменше молодь хоче вчитися на технічних спеціальностях –  фізиці, геології, електроніці та інженерній механіці. Цьогоріч вищі нав­чальні заклади недобрали студентів на технічні спеціальності. Така ситуація спостерігається навіть попри скорочення кількості державних місць.

Найменше молодь хоче вчитися на технічних спеціальностях –  фізиці, геології, електроніці та інженерній механіці

 Цьогоріч вищі нав­чальні заклади недобрали студентів на технічні спеціальності. Така ситуація спостерігається навіть попри скорочення кількості державних місць.
– Найбільше студентів вступало на економічні спеціальності, зокрема облік й аудит, фінанси та кредит, менеджмент, юридичний та філологічний факультети. Найменше вступники хочуть навчатися на технічних спеціальностях: фізиці, геології, електроніці та інженерній механіці. Цього року тут залишилися незаповненими не лише платні, але й бюджетні місця, – розповіла Ольга Стрелюк, координатор спостереження за вступною кампанією від ГМ ОПОРА у Львівській області. За її словами, Міністерству освіти варто або піднімати рівень престижності технічних факультетів, або ж не виділяти для них стільки державних місць.
Суттєвим недоліком цьогорічної вступної кампанії спостерігачі називають також дуже низький прохідний бал для абітурієнтів – він становив лише 124.
– За п’ятибальною системою це тверда трійка. Цьогоріч жоден заклад не збільшив прохідного бала, тому в деяких вишах є студенти, які набрали мінімальну кількість балів, – зазначила Ольга Стрелюк. На думку експертів, наступного року прохідний бал слід підняти хоча б до четвірки – 162, адже можливість навчатися у ВНЗ всім охочим значно знижує престижність здобуття вищої освіти.
За словами представників ГМ ОПОРА, цьогорічним досягненням Мін­освіти стало подовження терміна здачі документів. Це дозволило уникнути надмірного ажіотажу та черг у приймальних комісіях. Натомість основним недоліком стала система “Електронний вступ”, яка обіцяла абітурієнтам швидке та безтурботне подання документів для участі у конкурсному відборі. Попри обіцяне, новація все ж мала безліч недоліків: невідрегульований правовий аспект, запізнення терміну реалізації та неефективність функціонування.
За словами Андрій Дут­чака, громадського спостерігача за вступною кампанією у Львівській області, абітурієнти не довіряли електронному вступу і здебільшого особисто подавали копії необхідних документів у приймальні комісії. Натомість Міносвіти постійно оприлюднювало вражаючі показники електронної реєстрації абітурієнтів, левову частку якої забезпечили працівники приймальної комісії. Вони власноручно вносили отримані дані до єдиної бази.
Недостатньо врегульованим залишається і питання вступу пільговиків і так званих цільовиків – осіб, які мали цільове скерування.
– Критерії видачі таких скерувань досі не врегульовані, – зазначила Ольга Стрелю. – Це можуть бути високі успіхи у навчанні, досягнення з профільних предметів або ж просто висока посада батьків.
Відзначили спостері­гачі і незвичну ситуацію, яка склалася на факультеті архітектури Національного університету “Львівська політехніка”, де результати випробувань з’я­вилися аж 31 липня. За словами Андрія Дутчака, через це абітурієнти не мали змоги вчасно подати апеляцію.
– Ми вже подаємо свої пропозиції до проекту прийому до вищих навчальних закладів на 2012 рік. Наскільки вони будуть враховані, невідомо. Але треба вимагати максимального, щоб врахували хоча б мінімум, – резюмувала Ольга Стрелюк.
 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.3223 / 3.99MB / SQL:{query_count}