Держзамовлення розбиратимуть у суді

“Могилянка” подала позов на Міносвіти через розподіл бюджетних місць. Історія із розподілом дефіцитних державних місць в університетах країни ще не закінчилась.

“Могилянка” подала позов на Міносвіти через розподіл бюджетних місць

Історія із розподілом дефіцитних державних місць в університетах країни ще не закінчилась. У неділю ректор Києво-Могилянської академії Сергій Квіт повідомив, що університет звернувся до Окружного адміністративного суду Києва із позовом до освітнього відомства з “приводу несправедливого розподілу місць державного замовлення на 2011/2012 н. р., що має дискримінаційний характер та наносить шкоду інтересам держави”. Про це ректор “Могилянки” написав на своїй сторінці, на сайті університету. Там розміщено також повний текст позову з усіма додатками.
За словами Сергія Квіта, “НаУКМА вважає, що теперішнє керівництво МОНМС розподіляє державне замовлення всупереч державним інтересам, вкрай суб’єктивно, непрозоро і непрофесійно, зокрема, незважаючи на критерій якості освітніх послуг”. Позов, за словами ректора, подано з метою не лише захистити права “Києво-Могилянської академії”, але і відстояти суспільний інтерес – справедливість, прозорість та обґрунтованість розподілу державних місць. Відтак  Міносвіти хочуть зобов’язати визначити критерії, порядок та терміни розподілу між вишами затверджених обсягів держзамовлення, видавши відповідний підзаконний акт.
Окрім цього, НаУКМА просить суд зобов’язати міністерство повернути університету кількість державних місць, яка була у 2010 році. У позовній заяві перелічено спеціальності, які були “найбільш дискриміновані цього року”. “Мова йде про магістерську програму з журналістики, для якої державне замовлення було повністю скасовано, бакалаврські програми з права (держзамовлення скорочено на 50%, залишилося 15 місць), філософії (скорочення 50%, залишилося 10 місць), економічних наук (скорочення на 43%, зокрема фінанси і кредит – 12 місць)”.
Раніше Міносвіти пробувало пояснити критерії та механізм розподілу держзамовлення, проте задовольнялось загальними фразами. Говорили і про конкретні виші, і про деякі спеціальності. А коли усе вже було визначено, окремим наказом оголосили догану 14 ректорам – за невиконання законодавства про державне замовлення. Прес-служба Міносвіти через кілька днів після виходу наказу роз’яснила, у чому річ: “Причинами недовиконання доведеного обсягу державного замовлення стало необґрунтоване подання пропозицій щодо обсягу прийому, зокрема, без урахування реальної демографічної ситуації у регіоні та недостатній рівень профорієнтаційної роботи серед випускників шкіл та вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації”. При цьому підставою, як пояснено у тексті наказу, є стаття 147 Кодексу законів про працю – “Стягнення за порушення трудової дисципліни”.
Та чи не мали б у само­му міністерстві подбати, щоб розподіл державних місць був обґрунтований і відкритий? Якщо суд задовольнить позов “Могилянки”, є шанс, що невдовзі побачимо постанову, в якій буде зафіксований загальний принцип розподілу, а не, як це відбувається сьогодні, усе вирішуватиметься за незрозумілими схемами і без чітких пояснень.
 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6860 / 4.08MB / SQL:{query_count}