Нелюд Брейвік на місці злочину

У Норвегії за участю 32-річного затриманого провели кількагодинне відтворення трагедії 22 липня.

Через три тижні після теракту в Осло та кривавої драми на норвезькому острові Утоя поліція на місці злочину провела слідчі дії за участю Андреса Брейвіка, аби відтворити події 22 липня в літньому таборі, де він застрелив 69 молодих осіб.
Зокрема, поліція привезла підозрюваного ввечері, 13 серпня,  на тому ж човні, який убивця використовував 22 липня. Його транспортували в кайданках та під посиленим наглядом. Усі, хто брав участь у слідчому експерименті, були вдягнені у куленепробивні жилети. Над островом патрулював вертоліт поліції. Журналістів на місце вбивств не допустили, проте виданню Verdens Gang вдалося відобразити затриманого. По острову норвежець пересувався без наручників – до пояса Брейвіка був прикріплений мотузок, який тримав один із поліцейських. Усе, що відбувалося на острові, знімали на камеру, щоб потім використати матеріали в суді. Під час слідчого експерименту, який тривав близько 8 годин, Брейвік розповів буквально про кожен свій постріл – відзначив адвокат терориста – Гєїр Ліппестад (Geir Lippestad). Таким чином, убивця дав криміналістам багато нової інформації, якої вони не могли отримати протягом 50 годин допитів.
Ненависть – психічна хвороба
Андреса Брейвіка звинувачено в тероризмі. Серед звинувачень – дестабілізація основних функцій суспільства, зокрема уряду, і поширення страху серед населення Норвегії.
За словами слідчого, терорист, коли розповідав про свої дії 22 липня, не виказав жодних ознак каяття. На засіданні суду 25 липня 32-річний Брейвік  визнав, що спланував напади 22 липня, але не вважає, що висунуті щодо нього звинувачення справедливі. Cуд постановив залишити його за ґратами на вісім тижнів, із яких чотири – в одиночному ув’язненні.
Андрес Брейвік звинуватив Партію праці у зраді й засиллі мусульман у країні. У своєму ксенофобському маніфесті “2083. Європейська декларація незалежності” на півтори тисячі сторінок, який опублікував перед розправою в інтернеті, Брейвік наголошує на потребі пригнічення мусульманського впливу в західному світі.
The Guardian повідомляє, що терорист розіслав свій маніфест британським ультраправим за півтори години до теракту, всього була майже тисяча отримувачів.
Адвокат Ліппестад сказав, що Брейвік вважав убивства 22 липня необхідними, щоб урятувати Європу і Норвегію від мусульманської імміграції. Він вважає терориста психічно хворим. “Імовірно, він вважає себе воїном, що прагне зберегти західний світ від мусульманського поглинання”, – зазначив захисник.
Попри попередні підозри, у слідства немає даних про те, що в зловмисника могли бути спільники.
Країна-мрія
Норвегія – це країна, де торік зафіксували лише 29 вбивств, де середня зарплата на місяць – 6 тис. доларів, де лікують безкоштовно, а повну зарплату з бюджету за лікарняним платять цілий рік. І саме тут відбувся подвійний теракт – в урядовому кварталі Осло вибухнула бомба, а потім загинули десятки учасників молодіжного табору.
Ці події травмували Норвегію – одну з найбільш політично стабільних країн Європи. Уряд створив незалежну “комісію 22 липня”, котра розслідуватиме обставини нападів, зокрема дії норвезької поліції.
Андерс Брейвік замислив свій терористичний акт саме як антидержавний захід. Він сподівався на відкритий суд та публічність слідства, щоб найкраще поширити свої ідеї. Щодо поширення ідей – то йому це вдалося, адже тепер весь світ знає про теракти Брейвіка. Мета не завжди виправдовує засоби. І це саме той випадок, адже Брейвік більше відомий, як бездушний убивця, а не носій визнач­них ідей.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4087 / 4MB / SQL:{query_count}