Магічна дія маминого співу

Колискові пісні, на відміну від телевізорів та комп’ютерів, позитивно впливають на розвиток малюка. Кожна мама знає, як іноді непросто вкласти маленьку дитину спати. Та насправді нічого нового придумувати не потрібно, адже найкраще діє споконвіку відоме універсальне “снодійне” для дітей і дорослих – колискові пісні. І не потрібно відмовляти собі в цьому задоволенні, навіть якщо у вас немає слуху та голосу. Саме матусин спів не тільки має лікувальну дію, а й впливає на розвиток особистості вашої малечі.

Кожна мама знає, як іноді непросто вкласти маленьку дитину спати. Та насправді нічого нового придумувати не потрібно, адже найкраще діє споконвіку відоме універсальне “снодійне” для дітей і дорослих – колискові пісні. І не потрібно відмовляти собі в цьому задоволенні, навіть якщо у вас немає слуху та голосу. Саме матусин спів не тільки має лікувальну дію, а й впливає на розвиток особистості вашої малечі.
Колискові
для вагітних
“Починати співати колискові пісні потрібно ще в період вагітності, бо доведено, що дитина вже в утробі матері сприймає музику, мову, інтонації голосу. Новонароджений малюк, слухаючи пісеньки, які мама йому співала, впізнає їх і заспокоюється”, – розповідає дитячий психолог Ірина Балюк.
Також колискові корисні й матері, бо сприяють поліпшенню психологічного стану. У вагітної жінки, яка співає, сповільнюються ритми серцевих скорочень, тиск унормовується і до дитини надходить більша кількість кисню.
“Колискові варто співати дітям, у яких перинатальна енцефалопатія (порушення функцій або структури головного мозку), порушені ритми дихання, є брадикардія (зменшення частоти серцевих скорочень), порушення моторики кишечника. Також це відмінний профілактичний засіб проти рухових і мовних розладів, таких як заїкуватість, тіки, порушення координації, моторні стереотипи. Унікальна ритміка колискових пісень допомагає їх побороти”, – каже психолог.
І, власне, дитині не важливо, який у мами музичний слух і чи достатньо гарний у неї голос, вона все одно реагує на тембр голосу та ліричне звучання. Співати колискову краще з усмішкою, тоді голос стає особливо щирим.
Перші уроки
Саме через матусин спів дитина отримує перші уроки розвитку мовлення. Малеча починає “гугоніти” у відповідь мамі, тим самим розвиваючи своє горло. Звикаючи до повторювальних інтонацій пісні, маля починає вловлювати різницю між окремими словами, швидше вивчає мову.
“Для колискових є характерним повторення різних звукових поєднань, складів, окремих слів та словосполучень, що збагачують словниковий запас дитини. Варто співати дітям і в більш дорослому віці, адже пісні дають ази граматичного складу мовлення, допомагають утворювати однокореневі слова, розвивають гнучкість і рухливість мовного апарату, формують правильну вимову звуків, допомагають освоїти інтонацію і різний темп мовлення”, – розповідає пані Ірина.
За її словами, саме від того, які колискові співала дитині мама, залежить характер маленької людини, адже у цих піснях утверджуються цінності для дитини. Для повноцінного розвитку малюкові потрібно знати, що він бажаний, його мама найкраща, а рідний дім затишний. Діти, яким не співали колискових, виростають більш егоїстичними, частіше мають схильність до різних психічних розладів. 
Шкідливі звуки
Часто молоді батьки, замість колискових, привчають дітей до звуків телевізора, комп’ютера чи музичного центру. Твердження, що малюк чудово засинає під звуки телепрограм, рок-музики чи попси, не зовсім правильне. Насправді, дитина впадає у стан зміненої свідомості, який притаманний людям, що вживають алкоголь. При дуже гучних звуках відбувається помітне гальмування діяльності кори головного мозку і розгальмовування підкіркових центрів.
“Якщо замінити колискові телевізором, то найчастіше у дитини розвиватиметься синдром дефіциту уваги (СДУ). Нині від цього потерпають 15-20% сучасних дітей. Виражається СДУ в нездатності зосередитися, діти стають агресивними, нетерплячими, не можуть нормально зав’язувати стосунки з навколишніми. А вже в дорослому віці можуть розвинутися маніакально-депресивні розлади, схильність до насильства, зловживання алкоголем і наркотиками”, – зазначає дитячий психолог.
Ще однією загрозою таких “заспокійливих засобів” є розвиток первинної алектимії – нездатності висловлювати свої почуття словами, яка не надається корекції.
Єдина музика, що позитивно впливає на дитячий організм – це неголосна класика. Тільки вона може, разом із материнською колисковою, заспокоювати дитячий організм.
Тож співайте дітям колискові, це допоможе їм вирости врівноваженими і доброзичливими людьми!
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.9549 / 4.12MB / SQL:{query_count}