Пам’яті чоловіка, від Бога посланого

Львівщина вшанувала о. Маркіяна Шашкевича

Львівщина вшанувала о. Маркіяна Шашкевича

Цього тижня УГКЦ вшановувала пам’ять свого вірного сина, священика і громадянина о. Маркіяна Шашкевича, річниця смерті якого припадає на 7 червня.

А 6 листопада церква відзначатиме 200-річчя від дня його народження.  З цієї нагоди Блаженніший Свято­слав звернувся з посланням до духовенства і вірних УГКЦ, в якому закликав, щоб цей рік став часом особливого вшанування цього апостола українського народу, про якого слуга Божий митрополит Андрей Шептицький свого часу сказав, що він є “нашою славою”, “великим апостолом”, “чоловіком, від Бога посланим”, “велетнем, що сам ішов вперед і провадив вперед весь нарід”.

“Аналізуючи минуле, можемо ствердити, що Маркіян Шашкевич був визначним, але водночас і типовим прикладом священства, яке впродовж історії у величезній кількості зродила УГКЦ. Способом існування та станом душі цього духовенства було звернення до народу всього свого серця та життя, щоб цей народ “підносити, просвічувати, боронити, щоби його спасати, щоби за нього вмирати”. В наш час, коли простежується велика прірва між народом та його правителями, коли так мало є людей, які справді дбають про майбутнє українців, Церква, дивлячись на постать цього свого славного сина, закликає священиків і всіх, хто не байдужий до долі власного народу, наслідувати ідеал, що його втілив отець Шашкевич: щиро любити свій народ, бути завжди близько до нього, ревною працею йому служити, відважно захищати його права і свободи, невтомно підносити його культуру і духовність, щоби цей народ міг сповнити своє покликання в історії та вповні розвинути свої, Богом дані, таланти”, – сказано в посланні.

Вшанування пам’яті о. Маркіяна Шашкевича відбулося й у місцях, що пов’язані з його життям та служінням. Так, у с. Нестаничі Радехівського деканату, де був на парафії о. Маркіян, єпарх Сокальсько-Жовквівський Михаїл (Колтун) та місцеве духовенство відслужили панахиду біля пам’ятника та освятили місце, де стояла плебанія, в якій він жив.

“Вдивляймося у цього священика – будителя мови, будителя нації, будителя культури, який всі ці свої дії поєднував із любов’ю до Церкви… Насправді думаю, що цей дух Маркіяна має пройти через наше серце... Повірмо в те, що кожен, хто буде діяти в любові до України, до Церкви, до культури, до своєї мови, то зробить цей крок у життя і за ним підуть наші нащадки”, – сказав під час урочистостей владика Михаїл. 

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.2797 / 3.98MB / SQL:{query_count}