Романтика Свірзького замку

На вихідні дні пропонуємо вам відвідати мальовничий і дуже романтичний замок на півдні Львівщини, оточений озером

На вихідні дні пропонуємо вам відвідати мальовничий і дуже романтичний замок на півдні Львівщини, оточений озером. Мова про Свірзький замок, що у Перемишлянському районі. Саме тут були відзняті незабутні кадри останніх митей палкого кохання Д’Артаньяна і Констанції в одному з найпопулярніших фільмів кількох поколінь – “Д’Артаньян і три мушкетери”.

Цей замок уперше згадується ще у XV ст. Ця твердиня належала родинам Свірзьких та Цетнерів. Але сучасного вигляду вона набула у середині XVІI ст. Новий власник граф Цетнер перебудував замок і зміцнив його. На увагу заслуговують фасад із брамою і дві наріжні башти. Господарська частина замку має окрему браму й одну башту. Слід відзначити, що архітектура Свірзької твердині подібна до архітектури львівського Королівського арсеналу. Можливо, будував їх один архітектор – перебудова і укріплення замку припадає приблизно на час, коли генерал артилерії і спеціаліст із бойових укріплень Павло Гродзіцький будував у Львові два арсенали – королівський і Сенявських.

Твердиню кілька разів здобували козацькі загони, а в 1648-го спалили татари. Часто руйнували турки. Але в 1672 і 1675 роках він вистояв турецьку облогу і захистив у своїх мурах залогу, яка втекла з Поморянського замку. Під час Першої світової війни замок згорів, але у 1925-му його знову відбудували. 

Свірзький замок, як і інші, має свою легенду та привида. Ще за княжих часів працювала в замку вродлива дівчина. В ті часи ворог неодноразово підходив під фортечні стіни, мріючи захопити Свірж. Юнка закохалася у молодого татарина. Засліплена любов’ю, вона відкрила фортечну браму. Та, захопивши замок, загарбник скинув зрадницю у глибокий колодязь. От і лякають тепер місцеві жителі туристів розповідями про тінь нещасної дівчини, яка блукає фортецею, не знаходячи спокою і, навчена гірким досвідом, зачиняє всі двері на своєму шляху.

 

Зі Львова до замку потрібно їхати з автостанції №5 (що на вул. Зеленій), де сісти на маршрутне таксі, яке їде або до Свіржа, або до Старого Села. Також підходять усі маршрутки, що їдуть у напрямку Перемишлян. Автомобілем їхати у бік міста Перемишляни (тернопільський напрямок).

 

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6174 / 4.07MB / SQL:{query_count}