Церква проти встановлення ціни на людське життя

Цього тижня громад­ська рада при Міністерстві охо­ро­ни здоров’я з питань співпраці з Всеукраїнською радою церков і релігійних організацій розглянула проблемні аспекти практики сурогатного материнства в Україні.

Цього тижня громад­ська рада при Міністерстві охо­ро­ни здоров’я з питань співпраці з Всеукраїнською радою церков і релігійних організацій розглянула проблемні аспекти практики сурогатного материнства в Україні. У засіданні взяли участь провідні науковці, юристи, релігійні діячі та фахівці МОЗ, інформує Інститут релігійної свободи. За словами Валентини Коломейчук, начальника відділу акушерсько-гінекологічної допомоги МОЗ України, практика сурогатного материнства в Україні недостатньо врегульована та часто носить комерційний характер. Вона пояснила це низьким рівнем життя жінок, які погоджуються на використання себе у таких цілях.

Професор Зореслава Шкіряк-Нижник, член комітету з біоетики Ради Європи від України, зауважила, що європейська спільнота поділена навпіл щодо цього питання. У Німеччині, Франції, Австрії та скандинавських країнах сурогатне материнство заборонено на законодавчому рівні, бо його вважають неетичним та негуманним щодо жінки. У деяких країнах Європи це дозволено за певних умов.

Професор також зауважила, що існують медичні, психологічні та етичні проблеми сурогатного материнства, яке, замість вирішити проблеми безпліддя, дедалі частіше стає на комерційні рейки, особливо в Україні.

Юрист Зоряна Чер­нен­ко, голова правління ВГО “Українська медико-пра­вова асоціація”, звернула увагу на низку юридичних аспектів, врахування яких дозволить упорядкувати практику сурогатного материнства в Україні.

Доповідачі та учасники засідання негативно сприйняли перспективу України опинитися плацдармом для сурогатного материнства, яке з комерційною метою може бути використане задля потреб іноземних громадян. Вони закликали державу пропагувати вирішення проблеми бездітності через усиновлення дітей-сиріт, а не через сурогатне материнство.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4508 / 3.97MB / SQL:{query_count}