Проща за дар материнства

Під час прощі до Лаврівського монастиря передадуть мощі святого Онуфрія

Під час прощі до Лаврівського монастиря передадуть мощі святого Онуфрія

П’ята піша проща до Лаврівського монастиря відбудеться 24 – 26 червня, що на Старосамбірщині, у наміренні за дар материнства. Під час прощі  25 червня, у суботу, владики урочисто передадуть монастирю на вічне поклоніння мощі святого Онуфрія, які привезли з Рима.
Мощі святого Онуфрія, покровителя породіль, майже через п’ятсот років повертаються до Лаврівського монастиря. Це – найдавніший монастир цього святого в Україні. У різних писемних тогочасних джерелах постійно згадують “Лаврівський монастир із мощами святого Онуфрія”.

Цю реліквію знищили або викрали під час татарських погромів. На думку істориків, грабіжників насамперед цікавила дорогоцінна посудина, в якій зберігали мощі святого. Тому прах св. Онуфрія, найімовірніше, просто висипали на землю.

– Робота над тим, аби мощі святого Онуфрія знову були у Лаврові, тривала понад два роки, – розповідає настоятель монастиря о. Микола Ковалишин. – І от настав час знову мощам бути у Лаврівському монастирі, найдавнішому монастирі цього святого в Україні й одному з чотирьох найдавніших монастирів в Україні загалом.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
11.8972 / 4.06MB / SQL:{query_count}