День, у який постала Церква

У неділю – Зіслання Святого Духа

У неділю – Зіслання Святого Духа

Світлий і великий праз­­­­ник Святої П’ятдесятниці завершує святкування Пасхи. Після Христового Різдва і Воскресіння П’ятдесятниця належить до найбільших свят нашого церковного року. Зіслання Святого Духа – це завершення діла спасіння людського роду, що його доконав Божий Син. Зійшовши до Отця, Христос, як і обіцяв, зіслав нам Утішителя. У дні П’ятдесятниці сам Святий Дух помазує апостолів на проповідників Христового Благовістя. У ці дні постає  і починає діяти Христова Церква. Святий Дух її провадить, просвічує, освячує і зберігає на дорозі правди.

Євреї у давнину щорічно святкували три великі свята: Пасху, П’ятдесятницю і Свято кучок (Новий рік). Назва його походить від того, що це був 50-й день після Пасхи, а також 50-й день від початку жнив. Первісно це було свято жнив і подяки. Того дня, за приписом закону, євреї сходилися до Єрусалима з усіх усюд, навіть із далеких країв, щоб подякувати Богові за земні плоди та зложити з них у храмі свою жертву.

Згодом до нього, як свята жнив, долучився ще й історичний аспект: річниця надання Божого Закону на горі Синай на 50-й день після виходу з Єгипту.

Апостоли й перші християни як свято Пасхи, так і П’ятдесятниці перейняли зі Старого Завіту й зберегли його назву, бо і для них це був 50-й день після Пасхи, але надали йому цілком нового змісту і значення. Головний мотив святкування П’ятдесятниці для новозавітної Церкви – це зіслання Святого Духа на апостолів. Звідси цей празник має ще назви День Зіслання Святого Духа або День Святої Тройці.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
12.1833 / 4.06MB / SQL:{query_count}