Ураган посунув Буша

Цьогорічне літо стало трагічним не лишень для України. Негода пошарпала і залила рясними дощами не тільки наші поля та ліси, але й добряче поруйнувала терени Сполучених Штатів Америки. На зміну урагану "Густав", сила якого дещо зменшилася на початку цього тижня, в Штати прийшов ураган "Ханна". 

usa2.jpg 

usa1.jpg

usa.jpg

Цьогорічне літо стало трагічним не лишень для України. Негода пошарпала і залила рясними дощами не тільки наші поля та ліси, але й добряче поруйнувала терени Сполучених Штатів Америки. На зміну урагану "Густав", сила якого дещо зменшилася на початку цього тижня, в Штати прийшов ураган "Ханна". 

Ураган рухається в південно-західному напрямку зі швидкістю сім кілометрів на годину і очікується, що до кінця поточного тижня досягне штатів Джорджія і Південна Кароліна.  

За даними вчених, "Ханна" - четвертий ураган, який навідався до США в цьому сезоні. Крім того, метеорологи стверджують, що в Атлантичному океані приблизно між Карибським морем і побережжям Африки сформувався тропічний шторм "Айк", який за день-другий може досягти рівня урагану.

Зазначимо, що урагану "Густав" присвоїли перший, найбезпечніший рівень. Попри це, місцева влада поки не радить евакуйованим жителям Нового Орлеана і околиць повертатися в свої будинки. Що ж стосується матеріальної сторони питання, то, без сумніву, можна стверджувати, що "Густав" завдав південним штатам Америки величезного економічного збитку. Фахівці поки не називають конкретні цифри. Але вже зараз ясно, що серйозно постраждають нафтова промисловість, туризм і сільське господарство.

Крім того, ураган "Густав" вплинув навіть на перебіг політичного та інформаційного життя США. На його фоні зблякли всі політичні новини, зокрема повідомлення про відкриття в Сент-Полі загальнонаціонального з'їзду Республіканської партії. Провідні журналісти практично всіх телевізійних каналів, які мали висвітлювати роботу з'їзду, змінили маршрути своїх поїздок і попрямували в регіон, по якому мав завдати удару ураган. У свою програму внес­ли корективи президент США Джордж Буш, кандидати в президенти і віце-президенти країни Джон Маккейн і Сара Пелін, глава Федерального агентства з надзвичайних ситуацій Майкл Чертофф. Всі вони відчалили в імовірні райони лиха, щоб на місці керувати рятувальними роботами. Влада США сподівається не допустити таких масштабів катастрофи, які спричинив "Густав" на Кубі, де в ніч проти неділі, 31 серпня, негода зруйнувала в провінції Пінар-дель-Ріо і на острові Молоді 86 тисяч будинків.

Цікаво, що коли ураган "Густав" вирував на Кубі, його вважали штормом четвертої категорії небезпеки за п'ятибальною шкалою. Проте потім його сила послабла до третьої категорії при швидкості вітру заледве більше 200 кілометрів на годину. Проте, за оцінками фахівців Національного цент­ру США, цілком ймовірно, "Густав" може зміцніти, проходячи над теплими водами Мексиканської затоки.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
9.5439 / 4.09MB / SQL:{query_count}