Війна в Лівії триває

Війська, лояльні до полковника Муаммара Каддафі, зупинили просування повстанців у західну частину країни, яку наразі контролює правлячий режим

Війська, лояльні до полковника Муаммара Каддафі, зупинили просування повстанців у західну частину країни, яку наразі контролює правлячий режим. Приблизно за 130 кілометрів від міста Сірт колона автомобілів з опозиціонерами потрапила під нищівний вогонь танків та бронетранспортерів і була змушена відступити, зазнавши великих втрат.

Місто Сірт має велике стратегічне значення як для повстанців, так і для урядових військ. Його захоплення дозволить опонентам Муаммара Каддафі з’єднатися зі своїми союзниками в місті Місурата, розташованому за 200 кілометрів на схід від Тріполі, і звідтіля розпочати наступ на столицю. А для прихильників полковника, та й для нього особисто, Сірт має ще й символічне значення: на околицях цього населеного пункту в 1942 році народився сам лівійський лідер.

Тим часом повстанці поспішили оголосити, що мають намір протягом найближчого тижня відновити експорт нафти. Зараз на родовищах, які перебувають під контролем лівійської опозиції, добувають 100-130 тисяч барелів нафти на день. Представники опозиціонерів заявили, що підписали угоду з Катаром, який і продаватиме лівійську сировину на світових ринках. Отримані кошти планують переказувати на закордонні рахунки лівійської опозиції. На даний момент основною проблемою, з якою зіштовхнулися повстанці-експортери, є небажання власників танкерів братися за вивезення нафти з охопленої громадянською війною країни.

Видобуток нафти в Лівії, яка є членом ОПЕК, знизився з початку березня більш ніж у тричі – до 500 тисяч барелів на добу. Експорт сировини був фактично паралізований, тому що банки відмовлялися проводити платежі за лівійську нафту в доларах США через запроваджені міжнародні санкції. Це боляче вдарило по світовому нафтовому ринку, спричинивши різкий стрибок цін на пальне в усьому світі.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
14.0855 / 4.06MB / SQL:{query_count}