Зелені друзі

Які кімнатні рослини найкраще вирощувати вдома, аби і власникам помешкань, і їхнім квітучим сусідам було затишно й комфортно

Які кімнатні рослини найкраще вирощувати вдома, аби і власникам помешкань, і їхнім квітучим сусідам було затишно й комфортно

Нині існує чимало забобонів щодо кімнатних рослин. Одні рослини, як кажуть  квітникарі, не можна тримати в помешканні, бо вони притягують хвороби чи можуть бути причиною розпаду сім’ї. Інші ж, навпаки, створюють домашній затишок, вбирають агресивність та нервозність.

Як акцентує “Пошті” завідувач оранжерейного комплексу відділу тропічних рослин Ботанічного саду ЛНУ ім. І. Франка Надія Луцишин, це всього лише забобони. “Кажуть, що не можна тримати вдома антуріум, бо чоловік буде зраджувати. Але при чому тут рослина, якщо чоловік схильний до полігамії?! Єдиний принцип, яким варто керуватися при розведенні кімнатних рослин, – чи добре вам біля неї, чи подобається вона вам, чи хочеться на неї дивитися, її торкатися. Якщо так, то ця рослина, попри всякі забобони, буде вам другом”, – зауважує співрозмовниця.

Правила безпеки

При виборі кімнатних рослин слід неодмінно дотримуватися певних правил безпеки. Не можна у спальні чи дитячій кімнаті ставити рослини, які мають велику площу листків, оскільки вночі вони “дихають”, як і люди, – вбирають кисень і виділяють вуглекислий газ. Такі рослини добре тримати у вітальні, офісі. Обережно слід підходити до вибору рослин, якщо хтось із мешканців схильний до алергічних реакцій, особливо діти. А до рослин, що викликають алергію, належить, наприклад, пеларгонія.

Є рослини, які містять отруйні речовини – алкалоїди. Рослина сама по собі не є небезпечною, але коли, скажімо, дитина візьме до рота її листочок, то він може спричинити опік та набрякання слизових. До таких рослин належать дифенбахії та алоказії з родини ароїдних, кротони та інші молочайні. З ними треба поводитися обережно. “Якщо ви схильні до алергічних реакцій, то варто під час пересаджування чи обрізання рослин користуватися рукавичками, намагатися зайвий раз не пошкоджувати рослину, – радить Надія Володимирівна. – Тримати їх подалі від дітей, а також від домашніх тварин, які можуть поїдати зелень і мати  проблеми”.

Утім, рослини приносять нам набагато більше задоволення та користі, ніж шкоди. Вони роблять помешкання затишним, комфортним, очищують повітря, тішать своєю красою. Багато з них, як, скажімо, алое, каланхое, агава та інші мають лікувальні властивості. Цитрусові та миртові виділяють фітонциди – речовини, що оберігають від інфекцій та вірусів.

У кожної рослини свій характер та уподобання

За словами фахівця, з рослинами треба бути уважними, дивитися, як за дітьми, любити їх, розмовляти з ними, бо вони це дуже люблять. Тоді завжди знатимемо, що їм потрібно. Своїм виглядом вони нам це покажуть. Якщо бачите, що рослинка весела та бадьора, значить, проблем нема. Та коли у неї в’януть листочки чи втрачають тургор, з’являються шкідники – рослинка вимагає уваги, волає по допомогу.

“Кажуть, щоб ананасні або бромелієві рослини добре росли, треба наливати воду у лійку, яку утворюють їх листки. Але коли наллємо в лійку води, а в квартирі недостатньо тепло, то рослина може загинути. Навіть якщо у посібнику написано, що рослину треба багато поливати, а бачите, що вона від цього страждає, то краще цього не робити”, – каже співрозмовниця. 

ослини, як люди, мають характер, уподобання, а тому потребують особливого догляду і ставлення. Насамперед, щоб їм у вас було добре, потрібно з ними познайомитися, взнати, звідки вона походить, до якої групи чи родини належить, в яких умовах живе у природі. До найменш вибагливих належать сукуленти, наприклад, товстянки, кактуси, агави та інші. Взимку їх можна місяць не поливати і нічого з ними не станеться. Також невибагливими є великі пальми, драцени. Ці рослини бояться одного – надмірного поливу, особливо якщо прохолодно. “До речі, драцена очищує повітря, добре почувається в затіненому приміщенні. Якщо забудете полити, їй це не зашкодить. Але не любить протягів, і якщо взимку її забагато полити і поставити на підвіконня, де тягне, – вона може загинути”, – застерігає спеціаліст.

Поливати кімнатні рослини слід обережно, потрібно слідкувати, щоб не було понад міру. Водопровідну воду обов’язково слід відстоювати, щоб із неї вийшов хлор, але краще для поливу використовувати воду з джерела або дощову.

На брак догляду та води швидко реагують теплолюбні рослини, що мають тонкі вразливі листочки, тому дуже зайнятим людям до них треба бути уважними або вибирати менш вимогливі рослини.

Камелії та азалії – група тих рослин, які не всім вдається вирощувати у кімнатних умовах. Вони походять з Південно-Східної Азії, де клімат прохолодний, але повітря вологе. Вони вимагають м’якої води, особливо камелії. Наша вода для них не підходить. Найкраще для їх поливу збирати дощову воду, а взимку розтоплювати сніг. Цвітуть вони взимку, коли в нас повітря сухе і гаряче, чого вони не люблять, тоді на них нападають шкідники, псуються листочки. Камелія категорично не хоче, аби її переставляти з місця на місце. Може від цього скинути бутони.

У спеціалізованих квіткових магазинах можна купити добриво і рідке, і гранульоване, спеціально адаптоване для певної групи рослин: для цитрусових, папоротей, кактусів і сукулентів. Щоб визначити, чи треба підживляти рослину, чи ні, фахівець радить звернути увагу на стан рослини – якщо листочки стали меншого розміру, в’ялі, отже, рослині чогось бракує.  Слід подивитися, чи немає шкідників, чи рослина не захворіла.

Треба знати, що рослини, які мають строкате забарвлення, вимагають більше світла, ніж із темним однорідним листям.  

 

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
10.0071 / 4.13MB / SQL:{query_count}