Вітаємо Патріарха

“Святість об’єднаного Божого люду” – таку стратегію розвитку УГКЦ окреслив новий її Глава Блаженніший Святослав (Шевчук) у свої першій програмній промові

“Святість об’єднаного Божого люду” – таку стратегію розвитку УГКЦ окреслив новий її Глава Блаженніший Святослав (Шевчук) у свої першій програмній промові

Нарешті сталося – українські греко-католики отримали свого молодого, ревного, енергійного Патріарха. У неділю, в Патріаршому соборі Воскресіння Христового у Києві за участі більш ніж 60 ієрархів, а також представників усіх єпархій УГКЦ, дипломатичного корпусу, влади відбулася урочиста інтронізація новообраного Глави УГКЦ Святослава (Шевчука). 

Для багатьох стало символічним, що відбулася ця подія у Хрестопоклінну неділю, коли у третю неділю Великого посту на шляху до світлого празника Воскресіння, ми співаємо “Хресту Твоєму поклоняємось, Владико, і святеє воскресіння Твоє славимо”. Ці слова, як зазначив у своїй першій проповіді Блаженніший Святослав, є підсумком минулого, сенсом сучасного та дороговказом на майбутнє для Української греко-католицької церкви.

Блаженніший Святослав пригадав історію УГКЦ, яка пройшла через важкі випробування більшовицьким режимом, але вижила у підпіллі і на вигнанні. Часи підпілля стали для неї часом несення Хреста. Але ці лихоліття зміцнили Церкву, згуртували її. “Сьогодні ми, спадкоємці Володимирового хрещення, відчуваємо єдність та тяглість із нашою історією та традицією, переймаємо дорогоцінний спадок наших великих попередників: слуги Божого митрополита Андрея Шептицького, патріархів Йосифа, Мирослава-Івана та Любомира. Сьогодні ці мужі теплою рукою Любомира благословляють нас та роблять цей скарб живим, промовистим та просвічуючим для сучасного українця. “Святість об’єднаного Божого люду” – є і буде стратегією розвитку нашої Церкви. Вона живе і діє як єдине тіло у всьому світі, як Церква вселенського масштабу. Вона є і буде душею українського народу, щоб його освячувати, відкрити його серце до свого брата і сусіда, щоб зберегти наш люд як люд Божий і вести його до спасіння та життя вічного”, – зазначив Глава УГКЦ.

Нині ж, за словами Блаженнішого, ця Церква переживає свою весну. Вона молодіє духом, середній вік духовенства значно нижчий, ніж у цілому в Католицькій церкві. Блаженніший закликав усіх, а насамперед молодь перейнятися Церквою-страдницею, яка силою свого воскресіння дивує весь світ, поставити Чесний і Животворящий Хрест Спасителя у центрі життя, прийняти та відважно здійснювати своє християнське покликання у сучасному світі. Тоді разом зможемо оновити обличчя нашого народу і держави. Сьогодні, 29 березня, Блаженніший Святослав у Києві дасть першу прес-конференцію, де більш детально окреслить своє бачення руху Церкви. В інтерв’ю для Ватиканського радіо він торкнувся завдань, які стоять перед новим Главою Української греко-католицької церкви: “Наша Церква прямує до патріаршої гідності, розбудовує своє служіння як Церква патріарша. І однією з рис такої Патріаршої церкви є те, що кожен вірний нашої Церкви, де б він не був: чи в казахстанських степах, чи в лісах Аргентини, чи Бразилії, повинен відчути піклування свого Батька. А тим Батьком є його Патріарх, якого осідок є тут, в Україні. І ось я думаю, що саме тоді, коли направду кожний вірний нашої Церкви у всьому світі відчує таку батьківську любов і піклування, тоді наша Церква покаже, що вона є зрілою до цієї патріаршої гідності”.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
13.8712 / 4.08MB / SQL:{query_count}