Бої місцевого значення

Літо в зеніті, а у підтернопіль­ських лісах знову постріли, вибухи, вигуки вбитих і поранених розлякують диких звірів та місцевих жителів... При­їжджі дядьки у камуфляжах бігають один за одним по кущах з пукалками й горланять щосили переважно російською щось на кшталт: "Падай, ти убітий!.." Сторонньому навіть могло здатися, що на нас знову напали москалі.

paintbol.jpgЛіто в зеніті, а у підтернопіль­ських лісах знову постріли, вибухи, вигуки вбитих і поранених розлякують диких звірів та місцевих жителів... При­їжджі дядьки у камуфляжах бігають один за одним по кущах з пукалками й горланять щосили переважно російською щось на кшталт: "Падай, ти убітий!.." Сторонньому навіть могло здатися, що на нас знову напали москалі.

Хоч насправді все це лише маскарад, страйкбол, а дядьки у камуфляжах просто ряжені, з тих, що в дитинстві у війно­ньку не набавилися. Минулого року щось подібне відбу­валося у лісі під Вертелкою, ще й за участю міліцейського бетеера й тернопільського міського голови. Цього року перемістилися трохи ближче до міста - у Підгороднє і вже без мера та бетеера. Бо ж питання,  яке тоді деякі газети поставили нашому молодому мерові, а саме: хто за усі ці розваги платить і чи не доведеться потім розраховуватися місь­ким майном та землею, й досі залишилося без відповіді.  

Відтак, цьогоріч стріляли у Підгородньому. Гості з Москви й Одеси, що зображали росіян та німців, за сценарієм, як і торік, розігрували перипетії "Бродівського котла". От тіль­ки питання, чому під Тернополем, а не, скажімо, під тими ж Бродами... Може тому, що серед місцевих співорганізаторів працівники Тернопільської обл­держадміністрації, а Броди, вочевидь, вже на території ін­шої адміністрації, працівники якої, можливо, дещо краще знають історію. Бо ж гра грою, але все-таки... Те, що росіяни будуть залюбки демонструвати нам усі ці "котли" й збирати маргіналію з усіх околиць, не новина! Постімперський синдром і таке інше. Чим би дитя не тішилося... Але, якщо вже так однаково, де бавитися у війну, то чому б не під тією ж Одесою? Наприклад, зобразити її героїчну оборону від румунів у 1941-му?.. А ще краще десь під Смоленськом чи Москвою. Адже німцям імітувати взяття Берліна навряд чи тепер дозволять. Бо ж краще думати про майбутнє, ніж жити міфами. А тим більше, кому ж як не нам у Західній Україні знати, що насправді у розпалюванні тієї війни винні обоє, і Сталін не менше, ніж Гітлер.

Гра грою, але чому у "бродівський котел", замість українських дивізійників, треба приплітати ще й вояків УПА, які під Бродами, як відомо, не воювали? А якщо додати, що упівці були ще й у вишиванках і (наче на антинатовській агітці) марширували разом з "німцями", то, згодіться, не дурень той сценарій писав. А ще відгадайте, кому за сценарієм дістався червоний прапор, кому синій, а кому зелений?.. Уявляєте, упівці погодилися на зелений?  Невже для наших начальничків така солодка та халява, чи, може, вони ще й за це платили, та ще й з власної кишені? За те, щоб повести упівців під зеленим прапором, який, можливо, більше пасував би чеченцям. Втім, думаю, там, де той сценарій писався, - що упівці, що чеченці різниця невелика. Вочевидь, вони ще будуть приїздити імітувати нам не одну битву, а може, й усі одразу, крім хіба що двох... Тієї, що під Конотопом. І тієї, що під Крутами.

Тернопіль

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7384 / 4.09MB / SQL:{query_count}