Чемпіонат із сумною перспективою

Учора в норвезькому Голменколлені стартувала 37-ма першість світу з лижних видів спорту

Учора в норвезькому Голменколлені стартувала 37-ма першість світу з лижних видів спорту

П’ятнадцятьом українцям, які будуть змагатися в лижних перегонах, стрибках із трампліна і двоборстві, сподіватися на високі місця важко. Навіть лідер команди – бронзова медалістка минулої світової першості Валентина Шевченко – у цьому сезоні перебуває в не найкращій формі, повідомляє kommersant.ua.

На дев’яти попередніх чемпіонатах світу, в яких брала участь збірна України, наші лижники не показували видатних результатів. Вони піднімалися на п’єдестал пошани лише двічі. В 1999 році в Рамзау (Австрія) “бронзу” в гонці переслідування на 10 км вільним стилем виграла Ірина Тараненко-Тереля. У 2009-му в Лібереці (Чехія) третє місце в мас-старті на 30 км ковзанярським ходом зайняла Валентина Шевченко, яка залишається головною надією української команди й у Голменколлені.

Щоправда, шансів на успіх у 35-річної лижниці на восьмій для неї світовій першості небагато. У поточному розіграші Кубка світу в десятку найсильніших Шевченко потрапляла лише раз, посівши п’яте місце в Tour de Scі гонці переслідування на 9 км. Сьогоднішній рівень готовності нашої провідної лижниці до світової першості найкраще  демонструють її показники на останньому етапі Кубка світу в Драммені (Норвегія), де Шевченко зайняла 27-ме місце в гонці на 10 км класичним стилем. Залишається сподіватися лише на вміння лідера української збірної показати максимум на своїй коронній дистанції 30 км, що 5 березня закриватиме програму жіночих змагань з лижних перегонів.

На жаль, окрім біатлонних дисциплін, в Україні зимові види спорту вимирають. Не додає оптимізму і той факт, що в бюджеті на 2011 рік суттєво скоротили асигнування саме на зимові дисципліни. Як повідомляє “Газета по-київськи”, відділ зимових видів спорту недоодержить цього року  близько 7 млн грн, запланованих для підготовки спортсменів і проведення змагань. Проблема виникла через те, що відділ розраховував на таке ж фінансування, як і 2010 року (20 млн грн), однак у держбюджеті на 2011 рік на спорті вирішили заощадити.

Торкнулося скорочення й головних зимових надій України –  біатлону й хокею. “Ми теж недоодержимо 500 тисяч, – зауважив Володимир Бринзак, віце-президент НОК України, президент Федерації біатлону. – Але в нашої федерації особливих проблем у цьому плані немає. По-перше, в нас незабаром стартує чемпіонат світу, і на участь у ньому кошти нам уже виділили. А по-друге, нам вдалося залучити спонсорів. Те саме стосується й хокею. Гроші на проведення ЧС були виділені в повному обсязі”.

Що ж очікує інших наших спортсменів? Як вони будуть викручуватися в даній ситуації? “Звичайно, що тих коштів, які залишилися (а це близько 13 млн грн) недостатньо, щоб реалізувати все заплановане на рік, – зазначив віце-президент НОК. – У зв’язку із цим будуть корегувати графіки підготовки спортсменів, переглядати список запланованих змагань – яким віддати перевагу, в яких участі не брати. Але в міністерстві пообіцяли докласти всіх зусиль, щоб ці гроші знайти через спонсорів або меценатів. До того ж треба розуміти, що держава – не єдине джерело фінансів для спорту. Є ще відрахування з НОК, спонсорські контракти. Їх небагато, але все-таки я впевнений: зимові види спорту зможуть пережити цю кризу”.
На цьому тлі просто знущанням виглядають 90 млн грн, які виділить держава цього року  на підготовку до... зимової Олімпіади-2022. Цікаво, хто ж представлятиме нашу державу на цих змаганнях, якщо сьогодні відбувається цілеспрямоване знищення зимових видів в Україні?

Хай там як, а нині головна увага прикута до Голменколлена. Фаворитками на трасах чемпіонату світу будуть норвежки. На домашньому чемпіонаті господарі можуть виграти свою соту золоту нагороду в історії світових першостей (на даний момент у Норвегії 99 золотих, 83 срібні і 83 бронзові нагороди). Потенційною мультимедалісткою змагань фахівці називають норвежку Маріт Бьорген. Нинішній розіграш Кубка світу й престижні змагання Tour de Skі трикратна олімпійська чемпіонка свідомо віддала своїй головній конкурентці – полячці Юстіні Ковальчік, яка з відривом у 598 очок від Бьорген очолює генеральну кубкову класифікацію. Сама норвежка зізналася, що всі попередні старти вона розглядала винятково як підготовку до чемпіонату світу. Виступала норвежка рідко, але при цьому зуміла перемогти в 7 з 11 стартів на етапах Кубка світу.

У чоловіків коло претендентів на медалі набагато ширше. Найбільше шансів на успіх у перегонах на довгі дистанції у норвежців. Лідер збірної Норвегії Петтер Нортуг, як і Бьорген, всі свої зусилля в поточному сезоні зосередив саме на підготовці до домашнього чемпіонату світу. На етапах Кубка світу він переміг лише раз, вигравши мас-старт на 20 км у Валь Ді Фіємме. У загальному заліку Кубка світу Нортуг йде другим, поступаючись лідерові й своєму головному конкурентові італійцю Даріо Колоньє 413 очками.

На чемпіонаті світу з лижних видів спорту, який називають “малою зимовою Олімпіадою”, також будуть розіграні медалі у стрибках із трампліна й лижному двоборстві. Збірна України в цих видах традиційно виступить у статусі аутсайдера.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
13.8138 / 4.11MB / SQL:{query_count}